Coś pobudzeni Ci z Pafos
-
-
Sezon 2026/2027 _ Plan Przygotowań
Nie sprawdzam ale zakładam, że Pafos gra w pucharach i mogą być trochę na innym etapie przygotowań, ja bym aż tak bardzo się nie przejmował po jednym meczu, że ktoś odstaje.
@Lakbeti#42816
Hasic przecież autorem bramki
@pablo74#33265 tak, ale zaczęło się od wywalczonej piłki Selana. Hasic master class,
To pierwsze granie po kilku dniach zapieprzania na treningu. Czego wy się spodziewacie?
- Edytowany
[quote]#post1732183 ... że Pafos gra w pucharach i mogą być trochę na innym etapie przygotowań...[/quote]
Uwliebiam takie tlumaczenia 😆 czekalem tylko kto z tym etapem przygotowan wyskoczy 😆
Przygotowania rozpoczeli 23 czerwca... Cracovia 22 czerwca....
Liga Europy ... mecz 23.07....
Lech -Cracovia mecz 25.07 tadadam...
- Edytowany
Panowie graliśmy z drużyną która grała w fazie grupowej LM 25/26 i Cracovia na ich tle nie wyglądała żle.
p.s.
stroje Pafos pasowały do strojów wyjazdowych Cracovii zamiast tych "Czarnuchów" w których gra 1/2 ligii
Panowie, wyciąganie jakichkolwiek wniosków, pozytywnych czy negatywnych, w oparciu o mecz przygotowawczy i to w dodatku pierwszy, nie ma większego sensu. W takich spotkaniach chodzi o coś zupełnie innego niż przydatność do sezonu.
Lepiej grać z topowymi zespołami, a Pafos takim jest niż co pół roku grać z Zylina czy Zemplinem jakimś. Rozwój rodzi się w bólach. Pod kątem szkoleniowym to super sprawa jak piłkarz zobaczy że piłka u kogoś innego szybciej się porusza, a prowadząc szybko piłkę da się na nią nie patrzyć. że da się przyjąć bez poprawiania piłkę
[quote]#post1732201 Panowie graliśmy z drużyną która grała w fazie grupowej LM 25/26 i Cracovia na ich tle nie wyglądała żle.
[/quote]
Dokładnie. Co prawda nie mam pojęcia czy Pafos grało pierwszym / mocnym składem czy jakimiś rezerwami?
Ale tak naprawdę to wynik nie do końca oddaje przebieg meczu. Powiedziałbym, że byliśmy nawet nieco lepsi, a już na pewno nie gorsi od rywala
[quote]#post1732189 [quote]#post1732183 ... że Pafos gra w pucharach i mogą być trochę na innym etapie przygotowań...[/quote]
Uwliebiam takie tlumaczenia 😆 czekalem tylko kto z tym etapem przygotowan wyskoczy 😆
Przygotowania rozpoczeli 23 czerwca... Cracovia 22 czerwca....
Liga Europy ... mecz 23.07....
Lech -Cracovia mecz 25.07 tadadam...[/quote]
Zawsze Ci to nie pasuje ale to jest prawda a nie gówniane tłumaczenia. Nie ma znaczenie kiedy rozpoczęli przygotowania tylko jak to prowadzą i jaki cel mają przed sobą. Może Pafos nie trenuje nie wiadomo jak ciężko, może inaczej niż Cracovia bo zaczyna do ważnego meczu z Besiktasem o LM i woli przejść tą rundę na świeżości by dać sobie szansę potem grania na jesień w ciekawych rozgrywkach.
Czy Cracovia szykuje szczyt formy na pierwszą kolejkę by rozwalić Lecha a potem dołek przyjdzie szybciej? No pewnie nie bo w zależności od celi jakie mają przed sobą a raczej zwycięstwo w Poznaniu zapewne nie jest kluczowe tylko by forma fizyczna i gra kleiła się całą rundę. Nie musi być tutaj szczególnego piku z formą - no może na derby :)
Z numerem 92 pozytywnie się pokazał. Przez parę minut więcej dobrego zagrał niż ta pokraka tabisz
Tabiszek i Smiglewskigo rezerwy. Smiglewski na dietę i bieżnie a Tabiszek na odwrót na siłownie i więcej masy.
Ravas w ogóle out z klubu. Tamci dwaj przynajmniej wychowankowie i młodzież, a ten pewnie doi klub tylko.
Mam już na niego taka alergie....
Czekam na kolejnym sparingu na bramce Chrapusta!!
Pierwsza bramka dla Pafos też wynikła ze straty Tabisza przy wyprowadzaniu, nie poszedł do pressingu po stracie, w efekcie przebijanka przed 16 i precyzyjny strzał przy słupku. Ravasa za tego gola bym nie winił specjalnie. Uwagę moją zwrociło mocne wkurwienie Klicha po stracie tej bramki.
W drugiej połowie bardzo pozytywnie pokazał się Piła.
A z akademii Dej jak wypadł ? Sorki że tak pytam ale byłem u lekarza a teraz z córke próbuje uspac 🙃
A żyje nasza Cracovia i martwię się co to będzie mimo wszystko.
Człowiek ma wolne do września to jak nie córka to tylko X i grzebanie gdzie co piszą..
- Edytowany
@Dawid34#42637
Nie obraź się, ale lepiej dla Ciebie będzie, jak teraz skupisz się na swojej córeczce. Cracovia przetrwała przez 120 lat, dzieci się rodziły, a rodzice się nimi zajmowali. Cracovia Ci nie ucieknie, a pierwsze dni Twojej córki są tylko raz w Twoim i jej życiu. Doceń ojcostwo, wspieraj żonę po porodzie, bądź nade wszystko mężem i ojcem. Cracovia sobie da radę :)
@Dawid34#42637 chłopie zrobiles pasiaka, to jakbyś klub sponsorował.
BTW Dej wypadł poprawnie jak na mecz z seniorami.
Tabiszek jest strasznie chuchrowaty
A Smiglewski zbiera się do biegu jak mój 70 letni ojciec
[quote]#post1732232 @Dawid34#42637 chłopie zrobiles pasiaka, to jakbyś klub sponsorował.
Dokładnie, wychowanie dziecka do 18-stki 300-400 tysięcy złotych, wkład Jegoż do 75-tki dla Cracovii, 50-60 tysięcy złotych.
Dzięki za rady panowie ❤️. Oczywiście że się skupiam i córka była moim marzeniem.
[quote]#post1732236 Dzięki za rady panowie ❤️. Oczywiście że się skupiam i córka była moim marzeniem.[/quote]
Może twoja córka i jej pokolenie doczeka Cracovii w LM bo już kilka pokoleń czeka MP
[quote]#post1732217 ... Zawsze Ci to nie pasuje ale to jest prawda a nie gówniane tłumaczenia....[/quote]
No nie pasuje bo dla mnie mecz to mecz i forma ma byc na pierwszy mecz... a jesli nie ma formy na pierwszy mecz to oznacza ze mam racje ze Cie oklamuja i oszukuja skoro nie sa przygotowani na maxa od pierwszego meczu...
Maja w sezonie do rozegrania owiedzmy z pucharem polski powiedzmy 38spotkan ... caly wielkie jeden chuj... wiec jesli nie sa przygotowywani od 1 kolejki to na chuj ogladac...
Nikt nie pyta o Wójcika, Minczewa, Bogacza. Kontuzje, czy ew. transfer?
@jancrac#8652 Bogacz kontuzja
Widać, że trener na sparingu dał grać każdemu na swojej pozycji, żeby zobaczyć jak indywidualnie wyglądają i czy będą gryźć trawę.
Ten mecz myślę, że utwierdził trenera, kto do pierwszego składu, kto na ławkę, kto do rezerw, a kogo powinniśmy pożegnać, wypożyczyć albo oddać za darmo, bo i tak klub wyjdzie na tym lepiej.
Ja mam swoje typy, ciekawy jestem czy się zrealizują.
[quote]#post1732252 [quote]#post1732217 ... Zawsze Ci to nie pasuje ale to jest prawda a nie gówniane tłumaczenia....[/quote]
No nie pasuje bo dla mnie mecz to mecz i forma ma byc na pierwszy mecz... a jesli nie ma formy na pierwszy mecz to oznacza ze mam racje ze Cie oklamuja i oszukuja skoro nie sa przygotowani na maxa od pierwszego meczu...
Maja w sezonie do rozegrania owiedzmy z pucharem polski powiedzmy 38spotkan ... caly wielkie jeden chuj... wiec jesli nie sa przygotowywani od 1 kolejki to na chuj ogladac...[/quote]
Wypomnę jak piłkarze w LM i Premier League będą od pierwszej kolejki odstawać.
Nie ma znaczenia, że jest Mundial. Nasi już zaczynają grać a tamci dopiero za prawie dwa :)
Jak gramy o utrzymanie to trzeba robić formę na start bo wtedy łatwiej o punkty.
[quote]#post1732299 ... Nie ma znaczenia, że jest Mundial. Nasi już zaczynają grać a tamci dopiero za prawie dwa :)...[/quote]
Owszem... nasi mieli wywalone jaja na plazach w Acapulco od polowy maja do przez miesiac z hakiem a tamci trenowali do mundialu... 😉 😉 😉 takze teraz tamci beda mieli jaja wywalone w Acapulco a nasi musza kopac sie po czole..
A nasz Irakijczyk? Musiał trenować, teraz też sobie nie odpocznie...
to masz pojedyncze przypadki...
Tak szczerze mówiąc, na tym forum jestem kilkanaście lat chyba, nigdy nie siałem defetyzmów, zawsze podchodziłem optymistycznie przed nowymi sezonami. Liczyłem, że to może będzie wreszcie TEN sezon na który czekamy. Fajnie, że doczekałem się Pucharu Polski. Ale też nie do końca, bo zamiast święta na Narodowym, to finał był na pół pustym stadionie w Lublinie. Mniejsza z tym. W każdym razie po raz pierwszy odkąd jestem na forum "czarno" widzę zbliżający się sezon. Nie wiemy na czym stoimy, 1 transfer póki co, nie wiadomo kto odejdzie, czy ktokolwiek przyjdzie. Kadra którą mamy była najgorzej punktującą w lidze w rundzie wiosennej. Brak prezesa. Trener Grzelak to jedna, wielka niewiadoma. No cóż, może lepiej, że będę pesymistą i miło się zaskoczę? 🤔
[quote]#post1732326 to masz pojedyncze przypadki...[/quote]
No pewnie bo w Europie lepsze ligi a co za tym idzie te lepsze reprezentacje zaczynają znacznie później granie. Nawet w pucharach z uwagi na siłę ligi zazwyczaj zaczynają znacznie później niż my.
Kalendarz dostosowany jest do tych najlepszych dlatego tyle problemów u tych słabszych. Nie możemy sobie jako Polska pozwolić by liga startowała jeszcze później.
Na zielono masz start lig krajów, które nadal grają na mundialu. Dla tych co teoretycznie startują dość szybko to okazuje się, że reprezentanci prawie wcale nie grają u siebie w kraju. Z tych startujących w lipcu Czechy są ciekawym przypadkiem ale tam reprezentanci są z dwóch klubów czeskich więc im mecze można pewnie na start przełożyć ale to i tak podobna sytuacja jak w Polsce bo puchary.
[img]https://cracovia.krakow.pl/uploads/media/2026-07/1783190703-327.png[/img]
[img]https://cracovia.krakow.pl/uploads/media/2026-07/1783323679-454.png[/img]
Dzisiaj gramy drugi sparing. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jaki jest sens grania sparingów z poważnymi przeciwnikami połową składu ( druga połowa będzie do wymiany?). Może przed Sevillą zakontraktują przynajmniej 2,3…. I liczmy że nikt nie odniesie kontuzji. I liczmy że tylko Oskar odejdzie. Na co jeszcze możemy liczyć?
Na reszte z piatki po kupnie lizaka w Zabce
- Edytowany
[img]https://cracovia.krakow.pl/uploads/media/2026-07/1783346749-574.jpg[/img]
.....
Dzięki Oski za wszystko!!!
Ale dramat w składzie
Smutno się patrzy na.skład.bez Oskara....
Smutno się patrzy w ogóle na ten skład
- Edytowany
20.05 minuta meczu. Latwiejszej pilki do zlapania po wrzutce Madejski miec nie bedzie. Edit. 20.40 jednak miał ;) , co nie zmienia postaci rzeczy ze piatskowanie takich balonow to amatorszsczyzna
Kaveh 1:0.
Cześć, wygląda na to, że interesuje Cię ten temat!
Kiedy utworzysz konto, będziemy w stanie zapamiętać dokładnie to, co przeczytałeś, dzięki czemu możesz kontynuować dokładnie w miejscu, w którym skończyłeś. Otrzymasz również powiadomienia, gdy ktoś Ci odpowie. Możesz także użyć „Lubię to”, aby wyrazić swoje uznanie. Kliknij przycisk poniżej, aby utworzyć konto!
Aktualnie przeglądający (1 użytkowników)
Goście (1)