koniec koszmaru:)
gregorio
- Ostatnio 02.04.2005 o 23:00
- Dołączył/a 02.04.2005 o 23:00
- 542 postów
- 0 polubień
-
Odpowiedział w temacie Sondaż- Jak zagłosują Pasiacy!!!
-
Odpowiedział w temacie Sondaż- Jak zagłosują Pasiacy!!!interia podala ze mniejszosc niemiecka bedzie miala wiekszosc
-
Odpowiedział w temacie Sondaż- Jak zagłosują Pasiacy!!!:)
-
Odpowiedział w temacie Podziekowania dla zawodników za derby - TYLKO!a ja byłem zażenowany tym co działo się na naszym stadionie. Mam bardzo złe zdanie o ostatnich poczynaniach zarządu, ale gdy słyszałem na dwie strony że Filipiak skurwysyn itp. to stwierdziłem że nie mam zamiaru się z takim protestem utożsamiać. Nie miało to żadnej sensownej formy oprócz bluzgania na nasz zarząd. Nigdzie nie poinformowaliście mnie w założeniach protestu, że mamy wyjść ze stadionu w drugiej połowie. A brak dopingu nie był ciszą, bo sprowadzał się tylko do ładowania na wisłe non-stop i na Filipiaka. trudno nie zgodzić się z przyjezdnymi: "protestować trzeba umieć"
-
Odpowiedział w temacie Derby - czysto pilkarskowydaje mi się że mieliśmy zwyczajnego pecha w tym meczu. Cracovia grała lepiej pod wieloma względami. niestety nie pod względem bramek:(
-
Odpowiedział w temacie Spory polityczno - ideoweRydwan- ruchy ekologiczne wcale nie są czymś złym dla rozwoju. Nie mówie już o sraniu we własne gniazdo czyli niszczeniu środowiska, ale o tym, że wymogi ekologiczne i ogólny ciąg w strone mniejszej emisji gazów to motor napędzający nowe technologie, a to tylko dzieki rozwojowi nowych technologii gospodarka rozwinieta, jak USA, ma szanse rosnąć.
-
Odpowiedział w temacie debata Kacz-TusTusk spuscil wpier.dol kaczce i tu nie ma dwóch zdań. Jestem natomiast pewny że przed wyborami nastąpi bardzo mocne i brutalne uderzenie ze strony pisu. zaczną oskarżać o łapówki czy przekręty kogoś z najwyższych władz PO, np Komorowskiego lub Zdrojewskiego. To ich ostatnia deska ratunku. Ale na absolutną większość w sejmie są już małe szanse.
-
Odpowiedział w temacie Ekonomia, finanse, pieniądzja niestety też. angażuje się w głupie spory. od teraz zawieszam swoją działalność na forum o sporach p-ideowych, no bo tylko zadyma się z tego bierze. Natomiast wątek o ekonomii finansach i pieniądzu będzie bardziej twórczy i mniej zadymiarski, mam nadzieje.
-
Odpowiedział w temacie Spory polityczno - ideowezubereg - polsat jest tv komercyjną. Za czasów lisa oglądalność wydarzeń wzrosła dwukrotnie. Bez wątpienia musiało to spowodować przyrost wpływów z reklam. Coś jeszcze? i żadne chrzanienie o braku obiektywizmu bo tak twierdzi zubereg nie ma tu nic do rzeczy
-
Odpowiedział w temacie Spory polityczno - ideowesmutne jest to jak niezauważone to jest przez naród. Jak ludzie na tym forum robią wszystko żeby tylko się do tego nie odnieść... Jak mają to w dupie.
-
Odpowiedział w temacie Spory polityczno - ideoweprzestańcie dupcyć o totalitaryzmie. odpowiedzcie czy to jest normalne??? ok, nie jest tak zle jak za prl, ale jesli was to niepokoi to good luck panowie.
-
Odpowiedział w temacie Spory polityczno - ideoweco do totalitaryzmu, RS zubereg - możecie mi wytłumaczyć to: Polska odmówiła zgody na przyjazd obserwatorów OBWE na wybory parlamentarne cheko, PAP 2007-09-21, ostatnia aktualizacja 2007-09-21 21:03:32.0 Rzecznik polskiego MSZ Robert Szaniawski potwierdził, że Polska odmówiła wydania zgody na przyjazd obserwatorów Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) na październikowe wybory parlamentarne. Informację taką podała w piątek wieczorem agencja AFP, powołując się na anonimowego dyplomatę w Wiedniu. - Rząd polski poinformował sekretariat OBWE, że nie byłby zadowolony z przybycia zagranicznych obserwatorów na wybory parlamentarne 21 października w Polsce - powiedział francuskiej agencji prasowej pragnący pozostać anonimowy dyplomata w Wiedniu, gdzie znajduje się siedziba Organizacji. Szaniawski powiedział, że OBWE zwracając się do Polski o przyjęcie obserwatorów nie postawiła żadnych zarzutów, co do możliwych nieprawidłowości podczas najbliższych wyborów w Polsce. - Jesteśmy zaskoczeni. Polska jest krajem o utrwalonej demokracji i nie widzimy konieczności misji OBWE w sprawie wyborów w naszym kraju - zaznaczył rzecznik polskiego MSZ. Na początku września gorące komentarze i zdziwienie wśród polskich polityków wywołała wypowiedź byłego prezydenta Czech Vaclava Havla, który przy okazji wizyty w Krakowie ocenił, że byłoby dobrze, gdyby na wybory w Polsce przyjechali międzynarodowi obserwatorzy. Premier Jarosław Kaczyński mówił wówczas, że jest "zupełnie oczywiste", iż demokracja, partie polityczne, media "nie spotykają w Polsce najmniejszych przeszkód w wykonywaniu swoich funkcji". Były prezydent Lech Wałęsa uznał, że Havel nie ma dobrego rozeznania co do sytuacji w Polsce. Jak mówił, były prezydent Czech "myślał, że wróciliśmy do trzeciego świata", ponieważ "były takie głosy, że demokracja jest zagrożona".
-
Odpowiedział w temacie Spory polityczno - ideoweRS - akurat znam te sprawy i wiem jak bylo z Zoltkiem. Być moze nie znalazł wystarczających dowodów wobec niego, ale mojej opinii o nim to nie zmienia. Nie będę tutaj pisał o konkretnych sprawach, bo byłoby to rzucaniem oskarżeniem zamiast udaniem się do prokuratury, ale Ż. postacią czystą nie jest/ swoją drogą czemu tutaj nie krzyczycie, że Pasiacy nie powinni głosować na czlowieka prezydenta który być może najbardziej zaniedbał Cracovie w historii... Nawet za komuny nie groził nam upadek. -sprawy plamy nie znam - możesz nakreślić? -chyba nie powiesz mi, że Rosja jest krajem w pełni demokratycznym? -na jakie pytania niby nie udzieliłem odpowiedzi?
-
Odpowiedział w temacie Ekonomia, finanse, pieniądzok chętnie podejmę rękawice. choć ja zacząłem od upr-u i tyle miałem do powiedzenia, no ale przeszło na ekonomie. Gary - gwarantuje Ci, że ludzie z tzw. branży wiedzą tyle co ty i ja w sprawie tego kiedy z giełdy wyjść
-
Odpowiedział w temacie Spory polityczno - ideowezubereg- mówisz językiem łukaszenki. tam też skazują za byle co i wyśmiewają zarzuty o nadużycia. znajdź mi w takim razie powód dla którego polsat mógł zwolnić Lisa? Co do służb to jedno jest pewne, że służby działają teraz bardzo mocno. To powrót PRLowskich metod. Tylko ślepiec lub głupiec tego nie widzi co do upr-u to może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego pierwsze miejsce w Krakowie ma Stanisław Żóltek, wiceprezydent za Gołasia, człowiek który siedział w pierdlu za branie łapówek?????
-
Odpowiedział w temacie Spory polityczno - ideowegary Napisał(a): > W branży zawodowo nie "siedzę", ale obserwuje > rynki finansowe. Co do rozwoju gospodarki w USA. > Reagan w pierwszym roku prezydentury zastał > gospodarke z ujemnym PKB oraz z inflacją 14,7%. > Tyle wynosiła inflacja w USA w 1980 roku. W > latach 1982-1988 wahała się w granicach > 1,5%-3,5%. W 1982 roku PKB wyniosło -2,9%, a w > roku 1984 8,6%, Do roku 88 mnie więcej na równym > poziomie 4%. Okres lat 80-tych, to jest okres > najbardziej dynamicznego rozwoju gospodarki w USA > po II wojnie. daleki jestem od krytyki Reagana, ale epoka Clintona to tak samo wysokie wzrosty (w sumie nawet wyższe, no ale reagan obejmował rządy w gorszej sytuacji). > Na rynku pojawia się pieniądz znikąd i wszyscy > lokują kase w nieruchomości. Wiadomo co się > dzieje wtedy z cenami nieruchomości. efekt jest > taki, że w tym roku banki przejmą około 3 > milionów nieruchomości. Trudno się nie zgodzić że za hosse na rynku nieruchomości odpowiedzialne są bardzo niskie stopy. Tylko co to jest "pieniądz znikąd". Kredyt był zawsze dostępny, tylko teraz był bardzo tani, co na pewno miało swój wpływ na hosse na rynkach nieruchomości czy rynku finansowym (polskim też). > Sam używasz zwrotu FED wpompowuje kasę. To nie > jest pieniądz inflacyjny? Na czym ma polegać to > baczne przyglądanie się inflacji? Tak jakbym > Balcerowicza słyszał operacje otwartego rynku są podstawowym instrumentem fed stosowanym od dawna. można to nazwać wpompowaniem kasy. To że ich w tym momencie używa na taką skale budzi kontrowersje, ale widocznie uznał, że lepiej jeśli tak zrobi niż dopuści do kryzysu na większą skalę. Obniżając stopy fed zaznaczył że ma to charakter jednorazowy, a nie jest to początek cyklu obniżek. Można więc powiedzieć że przyznał się że trochę przesadził podnosząc stopy w stanach (wywołał tym samym zbyt twarde lądowanie na rynku nieruchomości). Zaznaczył że się będzie inflacji przyglądał bo nie jest ona w tym momencie całkiem poskromiona i nie może sobie jeszcze pozwolić na rozpoczęcie cyklu obniżek. > No właśnie, to ma do rzeczy,że dolar traci w > oczach. a niech traci na wartości. straci na tym paru Chińczyków czy Arabów i tyle. > > Wydaje mi się, że decyzje Busha o stopniowym > wycofywaniu wojsk z Iraku podyktowane są > względami finansowymi. no wojna zaczęła się robić droga dla USA więc jestem w stanie w to uwierzyć. zresztą: "In Go(l)d we trust":)
-
Odpowiedział w temacie Spory polityczno - ideoweElwood Napisał(a): > Bądźmy zatem konsekwentni...ani Keynes ani jego > wyznawcy nie mogą mieć racji, bo on też nie > był ekonomistą > Papier rozumiem najwazniejszy :-) Papier nie jest najważniejszy, ale jednak nie porównuj działalności keynesa do gwiazdowskiego. Keynes całe życie był aktywnym ekonomistą, wykładał na uczelniach ten przedmiot. Gwiazdowski jest prawnikiem i tym się zajmuje. > > Zgadzam się w 100%, szczególnie z drugim > zdaniem... > No to podasz mi tych ekonomistów z upr-u czy nie????? > > > No właśnie, siedzisz w branży a nic nie > czytałeś co by zwróciło Twoją uwagę, ja tez > nie... Poszukam jakoś w październiku to tutaj wkleję. Wg mnie jeśli była redaktorem "Ekonomisty" to już samo świadczy o tym, że bardzo dobrze siedziała w artykułach naukowych. No ale podaj mi dorobek upr-owców. > Zresztą z takim pochodzeniem i koneksjami jak > Rosati czy Huebner to pewnie byłbym prezesem NBP > ;-) Pardon, o co Ci chodzi, możesz rozwinąć? > Dla mnie jest sporo trędowatego... > No to napisz co śmierdzi w keynesizmie, oprócz tego co główny nurt odrzucił. > > Programy różnych Lidów tez sa > przepisane...chociazby z keynesistów Czytałem program Lidu i nie widzę by było tam coś przepisane. No ale jeśli wiesz lepiej to podaj przykłady. > > 6) znasz inny okres tak szybkiego rozwoju > USA > > któremu towarzyszyła tak stabilna > inflacja? > > > Ile kupiłbyś za 100 $ teraz a ile 10-15 lat > temu? do czego zmierzasz?? > > Poza tym jako sympatyka (nie wiem czy > umiarkowanego czy zagorzałego) keynesizmu > umiarkowana infalacja powinna Cię cieszyć.. Co to znaczy umiarkowana inflacja? w okolicach 3 procent? to tak. cel inflacyjny banków centralnych zawsze jest wyższy niż 0. To źle? Wyższa inflacja mnie nie cieszy, ale niska, utrzymywana pod kontrolą inflacja nie jest niczym złym.
-
Odpowiedział w temacie Spory polityczno - ideoweElwood: 1) ja też mniej więcej siedzę w "branży" i znam nazwiska polskich ekonomistów. Jeśli możesz to przytocz tych z centrum smitha co to niby pisali program upr, pokaż ich wkład w rozwój myśli. Co do Gwiazdowskiego to gratuluje przykładu- szkoda tylko że jest to prawnik a nie ekonomista... 2)co do ilości piastowanych stanowisk to chyba nie zaprzeczysz że doświadczenie w kierowaniu polityką gospodarczą dodaje kompetencji potrzebnych do pisania programu gospodarczego partii. Ale bez tego i tak można znaleźć wielu b.dobrych ekonomistów, którzy napisali sporo cytowanych artykułów naukowych. 3)jeśli chodzi o Huebner to sprawdziłem jej CV. Była m.in. członkiem Rady Naukowej Statystyki, Rady Naukowej Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN. Była zastępcą redaktora naczelnego dwumiesięcznika "Ekonomista". Była stypendystką Fulbrighta a od 15 lat jest profesorem nauk ekonomicznych. Niestety nie znalazłem wykazu publikacji, by tu wkleić. 4)nie są to keynesiści, biorąc pod uwagę ich działania, choć poglądami na pewno różnią się od balcerowicza. zresztą co takiego trędowatego jest w keynesizmie - z tego co wiem to ekonomia głównego nurtu ma sporo elementów keynesowskich w sobie (odrzucając jej słabości). 5)co do tego, że program upr jest przepisany ze szkoły chicagowskiej czy austriackiej, to gratuluje umiejętności przepisywania. jak dla mnie troche mało żeby móc kierować polityką gospodarczą 6) znasz inny okres tak szybkiego rozwoju USA któremu towarzyszyła tak stabilna inflacja?
-
Odpowiedział w temacie Spory polityczno - ideowezubereg- wystarczy chwile pomysleć. Znajdziesz inne wytłumaczenie, dlaczego usuwa się top dziennikarza (pod wzgledem popularnosci), ktory akurat ma nastawienie antypisowskie. w tym samym czasie pis mowi ze walczy z bogaczami, sciga krauzego itd. dla mnie to jest dramat i to już ma znamiona bardzo niebezpieczne. aparat państwowy sięga nawet do mediów prywatnych. do totalitaryzmu coraz bliżej