Pomóżmy naszym dziewczynom. Pomóżmy Uli. Wydaje mi się, że są pojęcia, których zarówno one, jak i ona nie znają.
Tylko teoria, tylko definicje. Zaczynam od ,,A'' (wg Wiki)
[b]Ambicja[/b]
Ambicja (łac. ambitio - żądza uznania) - postawa człowieka, cecha charakteru polegająca na silnym poczuciu godności osobistej oparta na stawianiu sobie trudnych celów i dążeniu do ich realizacji (człowiek ambitny).
Rozwój ambicji u człowieka następuje od dzieciństwa jako czynnik sprzyjający rozwojowi woli (wtedy przejawia się jako silna tendencja do samodzielności) a jej ustabilizowanie następuje w okresie dojrzewania, kiedy to kształtowanie ambicji może przerodzić się w "przedwczesną dorosłość" lub pozostać zaniedbane co skutkuje brakiem wiary we własne możliwości.
-
-
Dla Uli i naszych piłkarek, alfabet według forumowiczów...
[b]Bitwa[/b]
Bitwa - zbrojne starcie sił zbrojnych stron prowadzących wojnę, mające zwykle duży lub decydujący wpływ na przebieg lub wynik operacji, kampanii a nawet wojny. We współczesnej terminologii wojskowej bitwa to kilka jednoczesnych lub kolejnych operacji prowadzonych siłami kilku współdziałających ze sobą frontów lub grup armii przy udziale lotnictwa i ewentualnie marynarki wojennej. Potocznie bitwą określa się każde większe starcie zbrojne.
Tutaj nie o zbrojne starcie chodzi,ale niech nasz trener i kopacze uzmysłowią sobie, że każdy mecz jest jak bitwa na wojnie. I zamiast ładnie się uśmiechać do zawodników przeciwnej drużyny, mają wyjść i zapier@#$%ć tak, żeby roznieść przeciwnika w pył.
Bez szowinistycznych obelg, ale do wiadomości:
4P z sjp.pwn.pl
[b]przyzwoity, przyzwoicie, przyzwoitość[/b]
1. postępujący zgodnie z normami moralnymi i obyczajami; też: świadczący o takim postępowaniu
2. taki jak należy
[b]profesjonalny, profesjonalnie[/b]
1. będący specjalistą w jakiejś dziedzinie
2. uprawiany jako zawód
3. będący na wysokim poziomie w danej dziedzinie
4. spełniający wymagania profesjonalistów
[b]płaca[/b] wynagrodzenie za [b]pracę[/b]
[b]wdzięczny, wdzięcznie, wdzięczność[/b]
1. mający serdeczne uczucia dla swego dobroczyńcy, pragnący podziękować i odwzajemnić się za doznane dobro
2. pełen wdzięku
3. przynoszący dobre wyniki, zadowolenie
4. o słuchaczach, widzach: żywo na coś reagujący
[b]C
Cracovia[/b]
[b]Honor[/b]
Honor to postawa, dla której charakterystyczne jest połączenie silnego poczucia własnej wartości z wiarą w wyznawane zasady moralne, religijne lub społeczne. Naruszenie zasad honoru przez siebie lub innych odbierane bywa jako "dyshonor" lub "hańba". W wielu społeczeństwach takie naruszenie pociąga za sobą natychmiastową, osobistą reakcję "zhańbionego" lub innego członka tej samej grupy. Tym różni się honor od pojęcia godności osobistej - godność nie wymaga zemsty, honor tak. Godność traci się w ciężkich warunkach bytowych, honor (jako dążenie do jej odzyskania) może się nawet wzmacniać.
Honoru nie wystarczy zadeklarować, podlega on udowodnieniu w sytuacji, która pozwala na weryfikację według norm moralnych danej społeczności.
Nie ma się więc honoru jako cechy immanentnej, istniejącej niejako z założenia, która podlegałaby późniejszemu potwierdzeniu (lub też utracie). To, czy ktoś jest honorowy, można stwierdzić dopiero na podstawie oceny jego zachowania (w sytuacji, w której dana osoba udowadnia czynem deklarowane przez nią wartości, zdając w pewnym sensie "praktyczny egzamin z honoru"). Równocześnie oznacza to, że pojęcie honoru jest subiektywne i silnie osadzone w kulturze i epoce.
Świadomość posiadania honoru jest również jednym z najważniejszych kryteriów samooceny jego dysponenta.
Pojęcie honoru można rozciągnąć na inne osoby, tak więc obrona czyjejś godności osobistej dowodzi wysokich standardów moralnych obrońcy.
Pojmowanie honoru może być rozmaite, a nawet sprzeczne przy porównywaniu postaw ludzi różnych kultur. Np. honorowym postępowaniem człowieka uczciwego jest nieposługiwanie się kradzieżą. Odwrotnie u złodzieja, który za punkt honoru może sobie postawić okradzenie każdego, kogo upatrzy sobie za ofiarę, niezależnie od trudności w realizacji postawionego zamierzenia.
Często za ludzi honorowych uważa się rycerzy i oficerów, a oszustów i lichwiarzy za niehonorowych, lecz jest to daleko posunięte uproszczenie. Natomiast prawie wszystkie środowiska za ludzi bez honoru uważają donosicieli, a przytłaczająca większość hieny cmentarne.
Działanie zgodnie z honorem, czasem specyficznie pojmowanym, ma duże znaczenie w organizacjach i grupach niejawnych.
Honor jako skłonność do obrony godności jest jedyną rzeczą, która pozostaje, a nawet wzmacnia się, w ekstremalnie trudnych warunkach. Dla polskich oficerów i żołnierzy taką ciężką próbą honoru była zdrada jałtańska po II wojnie światowej i stan wojenny 1981 r.
W polskiej historii i literaturze honor jest często łączony z patriotyzmem i bohaterstwem.
jak przeskoczyłeś do H, to ja wpiszę literkę, na którą czekałem
[b]G[/b]
[b]Grenoble[/b]
Już tylko pięć meczów i będziemy na ustach całej Europy :D
[b]D[/b]uch walki - walka do ostatnich chwil o wyższe cele (- czyli Cracovię)
[b]Efektywność[/b]
pozytywny wynik, wydajność, skuteczność, sprawność >>
[b]Sprawność[/b]
oznacza "robienie rzeczy we właściwy sposób". Umiejętność właściwego działania, która związana jest z nakładami i efektami. Osiągnięcie wyników współmiernie do nakładów(np. pracy, czasu, materiału) zużytych na ich realizację. Sprawne działanie to minimalizowanie kosztów nakładów zużytych do osiągniętych celów.
F - jak Fart czyli mieć szczęście ale.....[b]szczęściu trzeba POMÓC !!![/b]
[b]Frekwencja[/b]
Inaczej obecność.
Obecnym należy być tam gdzie nieobecność może przynieść stratę lub co najmniej nie przynieść zysku.
Więc trzeba być obecnym na Kałuży, oraz na wyjazdach. Jeśli [b]f[/b]unkcjonowanie klubu, organizacja, opieka, dialog nie spełnia oczekiwań, należy to wyrazić w inny sposób niż brak frekwencji. Frekwencja u sąsiadki jest nienaganna, musimy [b]f[/b]rajerom pokazać
[b]Funkcjonowanie[/b]
Funkcjonowanie klubu budzi wiele negatywnych emocji. Chyba nie bez powodu.
I jak IKONA czyli.....zawodnik klubu, który dla niego "wypruje zyły". Utożsamia się z nim na dobre i na złe.
Pytanie - kto jest IKONĄ piłkarską w Cracovii ? Kto nigdy jej nie zdradził ???
chciałem zwrócić kopaczom uwagę, że słowo [b]zawodowstwo[/b] oznacza wykonywać zawód, a nie sprawiać zawód.
[b]J[/b] - jak jazda z khurwami, czyli to co słyszycie z trybun kiedy was dopingujemy. Oznacza to, że macie sprzątnąć z boiska swoich rywali a nie nic innego co często wam siedzi w głowach.
[b]K[/b] - kop w dupę. Jedyne na co obecnie zasługujecie.
C - Champion
T
Technika której u nas BRAK!!!
X jak z archiwum X,bo tylko oni mogą wyjaśnić tak tragiczną postawę
[b]P[/b]
Pochwa - futerał do noszenia broni białej siecznej.
Noszona przy pasie, na plecach, na udzie, na łydce lub umiejscowiona w bucie. Wykonana, może być ze skóry lub tkaniny, w nowszych czasach z metalu. Dawniej wykonywano ją z dwóch drewnianych łupek obszytych skórą i okutych dołem w "trzewik", a górą w szyjkę. Do zawieszenia służyły dwa okucia, tzw. ryfki z kółkami (brajcarki).
Aston1906 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> jak przeskoczyłeś do H, to ja wpiszę literkę,
> na którą czekałem
>
> G
>
> Grenoble
>
> Już tylko pięć meczów i będziemy na ustach
> całej Europy :D
Chyba nastąpiła pomyłka,
literka ta powinna być [b]R[/b] JAK ROUEN
[b]Ł[/b] jak [b]łajzy[/b] człapiące na zielonej trawce
Ż - jak ŻEL
F - jak FURA
U- jak umijętności
C - jak Cracovia
Cześć, wygląda na to, że interesuje Cię ten temat!
Kiedy utworzysz konto, będziemy w stanie zapamiętać dokładnie to, co przeczytałeś, dzięki czemu możesz kontynuować dokładnie w miejscu, w którym skończyłeś. Otrzymasz również powiadomienia, gdy ktoś Ci odpowie. Możesz także użyć „Lubię to”, aby wyrazić swoje uznanie. Kliknij przycisk poniżej, aby utworzyć konto!
Aktualnie przeglądający (1 użytkowników)
Goście (1)