Nie było nastroju do świętowania... tymczasem kończy się rok 2023, a zarazem stulecie istnienia sekcji hokejowej Cracovii i - co ciekawe - 20 lat patronatu Comarchu, który akurat dla naszego hokeja okazał się zbawienny.
Najbliższy mecz na odnowionym lodowisku 3 stycznia. Wypadałoby, żeby zwycięstwo było okazałe, aby uświetnić jubileusz.
https://dziennikpolski24.pl/hokeisci-comarch-cracovii-zaczna-nowy-rok-na-odnowionym-lodowisku-przy-ulicy-siedleckiego/ar/c2-18194767
-
-
100-lecie sekcji
Zaczynamy kolejne 100lecie:)
I jeszcze taka ciekawostka (https://deon.pl/swiat/z-kart-historii-poczatki-hokeja-w-polsce,7293):
Hokej na polskich ziemiach pojawił się na początku XX wieku. Pierwsza prasowa wzmianka o pokazie tej dyscypliny we Lwowie ukazał się w dzienniku "Słowo Polskie" w styczniu 1905 roku. Początkowo próbowano grywać w wersję zwaną "bandy", gdzie zamiast krążka posługiwano się piłką. Pierwszy mecz hokeja w wersji kanadyjskiej rozegrano 4 stycznia 1912 roku w Krakowie, pomiędzy zespołami Amatorskiego Klubu Hokejowego i Cracovią. Jednak w następnych latach próby propagowania dyscypliny uległy zahamowaniu, a istniejące drużyny rozwiązano.
Hokej odżył po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. W dużych miastach powstawały drużyny hokejowe, a centrum rozwoju dyscypliny przeniosło się z Galicji do Warszawy. Tam też w lutym 1925 roku doszło do powstania Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, a członkami założycielami były cztery stołeczne kluby: Polonia, AZS, Warszawianka i Warszawskie Towarzystwo Łyżwiarskie. Bardzo szybko do organizacji wstąpiły inne, istniejące już polskie kluby.
A tymczasem w Wa-wie hokej został zaorany. Szkoda, to nie jest normalne. Oby się odrodził, nawet Legia w Tauron-lidze byłaby mile widziana.
Dziś w radiu słyszałem zaproszenie na mecz 100-letniej sekcji właśnie.
Cześć, wygląda na to, że interesuje Cię ten temat!
Kiedy utworzysz konto, będziemy w stanie zapamiętać dokładnie to, co przeczytałeś, dzięki czemu możesz kontynuować dokładnie w miejscu, w którym skończyłeś. Otrzymasz również powiadomienia, gdy ktoś Ci odpowie. Możesz także użyć „Lubię to”, aby wyrazić swoje uznanie. Kliknij przycisk poniżej, aby utworzyć konto!
Aktualnie przeglądający (1 użytkowników)
Goście (1)