Pozwoliłem sobie założyć ten wątek, skoro już istnieje kosowski i tybetański. Jeżeli (i słusznie) martwi nas to co się dzieje z narodami tak dla nas egzotycznymi jak tybetański, to o ileż bardziej powinnismy się zainteresować narodem białoruskim. Narodem z którym łączyła nas długa historia, na terenie państwa którego żyje milion, jeżeli nie więcej Polaqw, który jest naszym sąsiadem i z którym pod Orszą pokonaliśmy Moskali.
Niech żyje wolna Białoruś! Precz z reżymem Łukaszenki!
BTW Czy mógłby kto skroić (używam tego wyrazu w pierwotnym znaczeniu) flagę wolnej Białorusi (odwrotność flagi austriackiej) i przynieść ją na mecz (niekoniecznie z Jagiellonią Białystok)?
-
-
O WOLNĄ BIAŁORUŚ!
ja to widzę tak. albo założymy jeden temat 'o wolność Naszą i Waszą', w którym skupimy wszystkie wolnościowe aspiracje forumowiczów. albo namówimy administratorów, by założyli osobny dział na forum 'Wolność", w którym będą poruszane tylko i wyłącznie sprawy niepodległościowe. bo jeśli zaśmiecimy HP tematami wszystkich nacji, którym należy się niezależne państwo, to ze 3 strony zajmiemy :D
A ja uważam, że o wolności nigdy dosyć. Jak braqje miejsca usunąć "Ponętne Piękne Panie" lub dać bana mnie, największemu nabijaczowi, na ogół (ale nie zawsze) jałowych i bezwartościowych postów.
Białoruś musi być wolna !!!
j.bać łUkaszenke sk.....na!
Z Białorusią to jest chyba taki problem , ze tam nie liczni maja żal do Łukaszenki , a znakomita wiekszość go ubóstwia.
Gadałem niedawno z jednym Białorusinem i On mówi ze co prawda nie ma tam u nich takiej wolnosci mediów jak u nas , ale oni przyzwczajeni do tego , a Łukaszenko zwiekszył produkcje traktorów i dlatego on dobry i mądry Car jest.
Demokracja w Rosji i na Białorusi sie nie przyjmie oni nie bardzo wiedza co to jest kojarzy im sie to z anarchia, a one Imperialisty są .
Moga z głodu zdychać byle Car był surowy i mądry.
My chcemy wolności dla Białorusi , a oni sami chyba nie bardzo......
chcą chcą....tylko że pranie mózgu zrobiło swoje..przynajmniej dla wielu..problem z Białorusią jest taki że nie dość że są w 100% uzależnieni od $^%% jeżeli chodzi o surowce to jeszcze do tego nie istnieje chyba coś takiego jak białoruska gospodarka...ciężko powiedzieć jak my Polska może im pomóc..działa radio , tv nadawane z Polski ale wiadomo w jaki sposób władza białoruska tłumaczy społeczeństwu tego typu akcje - "wróg nie śpi"
Niech żyje wolna Białoruś !!!!
Sęk w tym, że oni nie do końca mają ukształtowaną świadomość narodową. BTW etniczna Białoruś obejmowała też Smoleńszczyznę i sięgała po południk łączący Briańsk z Wiaźmą. A propos Łukaszenka. Stosunek do dyktatorów bywa czasem qriozalny. Rozmawiałem z wieloma Hiszpanami, na ogół oni mają Franco głęboko w dupie (ostatnie wybory potwierdziły). Ale nieliczne wyjątki go chwalą, co resztę wnerwia. Franco więc pełni podobna funkcję w hiszpańskiej świadomości co Edward Gierek w polskiej.
Nawiązując do wypowiedzi Geosia w temacie "poglądów forumowiczów" jak również jego stosunku do lustracji i wyboru Kwaśniewskiego na prezydenta...
Bądź człowieku konsekwentny.
Białorusini naprawdę kochają swojego prezydenta i nie trzeba by fałszować wyborów żeby został wybrany ponownie.
łukaszenka mógłby sobie zmienić konstytucję jakby chciał a 90% obywateli białoruskich by go poparło.
Tzw opozycja demokratyczna to niewielki procent jeśli nie promil Białorusinów.
Nawoływanie więc o wolność i demokrację dla Białorusinów, to nawoływanie wbrew ich woli :-)
nie maja uksztaltowanej swiadomosci, wiec proponuje im ta swiadomosc uksztaltowac. w koncu demokraci lepiej wiedza od Bialorusinow, co dla nich jest dobre:)
Dialektycznie wszak ta mniejszość, która się buntuje jest prawdziwszą większością, niż ta większość, która jest za Łukaszenką, bo idzie z duchem dziejowym. Nie zawsze większość dialektyczna i większość faktyczna to jest to samo.
Na przykład ja ze swoimi lewackimi poglądami jestem tu na tym Forum matematyczną mniejszością, ale dialektycznie jestem większością, ponieważ posiadłem Prawdę, czego o większości z tutejszych forumowiczów powiedzieć nie można.
Czy flaga Biaorusi już gotowa?
(BTW Zaraz jadę do Wodzia, niestety jutro po meczu z Górnikiem musze wracać do Gliwic. Jeżeli się w ogóle spotkam z Edkiem Macurą, to dziś późno wieczorem w Drewutni, ewentualnie jutro na meczu, bo się zaklinał, że przyjdzie.)
Geopijatyk-Fan Oderki Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Dialektycznie wszak ta mniejszość, która się
> buntuje jest prawdziwszą większością, niż ta
> większość, która jest za Łukaszenką, bo
> idzie z duchem dziejowym. Nie zawsze większość
> dialektyczna i większość faktyczna to jest to
> samo.
Zatem jestem "dialektyczną większością" w sprawie lustracji, wyboru pana Kwaśniewskiego na prezydenta jak i kilku innych sprawach... Wprawdzie jestem matematyczną mniejszością , ale dialektycznie jestem większością :-)
> Na przykład ja ze swoimi lewackimi poglądami
> jestem tu na tym Forum matematyczną
> mniejszością, ale dialektycznie jestem
> większością, ponieważ posiadłem Prawdę,
> czego o większości z tutejszych forumowiczów
> powiedzieć nie można.
>
A ja posiadłem nie tylko Prawdę ale i Nadzieję (Nadieżdę) i Jolę Bobek...
> Czy flaga Biaorusi już gotowa?
Jak zrobiłeś to gotowa...
>
> (BTW Zaraz jadę do Wodzia, niestety jutro po
> meczu z Górnikiem musze wracać do Gliwic.
> Jeżeli się w ogóle spotkam z Edkiem Macurą, to
> dziś późno wieczorem w Drewutni, ewentualnie
> jutro na meczu, bo się zaklinał, że przyjdzie.)
>
Fascynujące....
Czekamy na kolejne odcinki telenoweli....
[quote]Na przykład ja ze swoimi lewackimi poglądami jestem tu na tym Forum matematyczną mniejszością, ale dialektycznie jestem większością, ponieważ posiadłem Prawdę[/quote]
To się nazywa [b]megalomania[/b]
Nie, to sie nazywa brednia :P
Dinth, nie megalomania, tylko prawda. Ja naprawdę posiadłem Prawdę. Wcale się nie chwalę tym, powiem więcej nie zawsze jest mi z tym lekko. Ale cóż, takie jest życie Proroka. Doznałem iluminacji, żadna w tym moja zasługa. Po prostu zostałem oświeconym mędrcem. Takie są niestety fakty!
Cześć, wygląda na to, że interesuje Cię ten temat!
Kiedy utworzysz konto, będziemy w stanie zapamiętać dokładnie to, co przeczytałeś, dzięki czemu możesz kontynuować dokładnie w miejscu, w którym skończyłeś. Otrzymasz również powiadomienia, gdy ktoś Ci odpowie. Możesz także użyć „Lubię to”, aby wyrazić swoje uznanie. Kliknij przycisk poniżej, aby utworzyć konto!
Aktualnie przeglądający (1 użytkowników)
Goście (1)