Z tej nowej płyty Depeszów, to może 3 pierwsze kawałki są fajne, reszta kicha. A z dalej działających gwiazd popu lat 80-tych, to jeszcze jest Sandra, która też nowe płyty wydaje, a na krajowym podwórku to rewelacyjną płytę wydała całkiem niedawno Iza Trojanowska. Słucha się jej tak, jak za czasów Izy z Budką Suflera, naprawdę polecam ! [WHITE SMILING FACE]
-
-
Wasze Ulubione Nuty
Ja tam wielkim wielbicielem DM nie jestem, tak jak pisałem. Ale, że Sandra jeszcze nagrywa, no, no. Ronnie się ucieszy. Nie wiedziałem, że Iza T.z Klanu śpiewała w Budce Suflera przed Urszulą. Zamienił stryjek.
ŚWIEŻO MALOWANE
- Edytowany
Hyuh, hyuh, hello myah name is Jaid, and ahm a farmer and I've been growing mary-jah-wana far about 20 yrs. and uuh with Dr. Greenthumb's 'Sizzlean screen' I don't have to point my shotgun at them , pesky porkers no more. Thanks Dr. Green, you're tha shit. [IMG]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170331/e5c13fe2e83a1c22ece6d513b99446a6.jpg[/IMG]
Z Cyprysowych Wzgórz lubię prawie wszystko (może z wyjątkiem tych "heavy metalowych" płyt), od Let it rain i Killa hill nigga, po kolaboracje z the Fuggies i Method Manem. Ten jest chyba najśmieszniejszy -
https://youtu.be/sDTJknsYobA
A na wschodzie nieodżałowany ODB
[IMG]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170331/a3616e9512945ae5f2e8d09474964164.jpg[/IMG]
https://youtu.be/vxP9g3uVpm4
Give me ya number
I'll call you up.
You act like a pussy,
I've interrupted.
[IMG]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170331/bca1e5d391e1aefb581e4fb2c3399abe.jpg[/IMG]
RIP OL' DIRTY BASTARD
ŚWIEŻO MALOWANE
Tu jest świetny kawałek Izy Trojanowskiej "Posłańcy Wszystkich Burz" z nowej płyty "Na Skos":
[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=uAeoaDDhA7E[/video]
[quote='the Painter' pid='1230236' dateline='1490940403']
Nie wiedziałem, że Iza T.z Klanu śpiewała w Budce Suflera przed Urszulą. Zamienił stryjek.
ŚWIEŻO MALOWANE
[/quote]
No tak, panie z przedszkola przy ul. Winiarskiego zaniedbały edukacje muzyczną Malarza :D
Nawiązując do tytułu wątku, moje ulubione "nuty" to w kolejności:
1. Slayer
2. Pink Floyd
3. Pet Shop Boys
:D :D :D
Pamiętam jak kolo z klasy poży3ł mi kasetę VHS z filmem The Wall. Wszystkie te maszerujące młotki i sceny żywcem wyjęte z trybun Parku Gier przy Kałuży 1. Wzniecił się wtedy Painter, 16 letni skinhead.
ŚWIEŻO MALOWANE
Ulubione nuty? Nie będzie łatwo, bo to dosyć płynne u mnie.
Próbowałem to poukładać w jednej liście, ale nie da rady.
Z szarpidrutów:
1. Celtic Frost / Triptykon
2. Ulver
3. Black Sabbath
Z nieszarpidrutów:
1. Dead Can Dance
2. Faith No More / Mr Bungle / Fantomas (i pozostałe peryferia Mike'a Pattona)
3. Jamiroquai
Z gatunków, których bardzo mało słucham na co dzień, ale b. lubię wybranych wykonawców:
1. Rap: Guru
2. Soft rock: Supetramp
3. Dub i trip hop: Thievery Corporation
Ale nie wiem, może mi się zmieni za jakiś czas, pewnie tak.
5 dni później
[quote='ronnie79' pid='1229931' dateline='1490799663']
https://www.youtube.com/watch?v=-VCqAjYO3NM
[/quote]
Suburbia to zajebisty kawałek, jeden z wielu który ostatecznie mnie przekonał, że "pedały" są bardziej uzdolnieni muzycznie niż hetero. Rozkręcał on nie jedną elegancką imprezę na której na przemian leciały tego typu hity po klasykę polskiego rapu (Firma, Peja, Molesta).
Gentelmen - ostatnio sobie odświeżyłem Moonfog - Crusade from the north, pewnie kojarzysz
Muzycznie od wielu lat idę w stronę techno i imprez typu rave (90% techno to chujowizna, ale gra tak wiele osób, że można wyłapać setki perełek, a i krakowska scena się ostatnio prężnie rozwija) i elektronicznej i czasami odbicia typu disco (odnoga cosmic - jak na fana science fiction przystało), wave itd.
Pozdrawiam
https://www.youtube.com/watch?v=i6iCFM9L430
Jako, że wpis o kibicach Arsenalu ze sklepu zoologicznego zrobił tu małą furorę chciałbym jeszcze trochę podrążyć temat muzyczno-kibicowski. Ciekawe ciekawostki.
Myślę, że od momentu, gdy paru chłopaków zebrało się w celu wspólnego obejrzenia meczu, do momentu kiedy wspólnie zaczęli śpiewać, nie upłynęło zbyt wiele czasu. Kiedy to było? Trudno powiedzieć. 3 był folklor stricte kibicowski, 3 piosenki po prostu popularne? A może przeboje ówczesnych gwiazd, z tekstem przerobionym na potrzeby własne? Niewiadomo,różne są szkoły i różne opinie krążą w tej materii, ale tak powstał doping.Kibice Liverpoolu FC. , którzy uważają się za praszczurów ruchu kibicowskiego, twierdzą że to oni założyli pierwszy sektor, zwany the Kop i tam jako pierwsi zaczęli wspólne śpiewy. Pierwsi we wszechświecie i zawsze niewinni (Ja już pisałem kiedyś, że widziałem archiwalny film na którym tłum bezrobotnych, zgromadzony na trybunach Anfield, odśpiewuje kawałek She loves you z repertuaru 4 słynnych scousersów z the Beatlles). Trudno to pogodzić z faktem, że w Krakowie na Ziemi Świętej, śpiewano pieśni futbolowe, w czasach gdy piękne brameczki dla Pasów strzelał sam Wielki Józef Kałuża (Bum! Cyk-cyk! Dziś Cracovia match wygra! Jakoś tak to szło chyba.)Co nie co mieliby też tu do powodzenia fani WHU. Już przed wojną odśpiewywali przed każdym meczem Forever blowing bubbles, przebój królujący wtedy, w teatrach tobotni3ch East Endu. W końcu pieśń tą uznali za swój hymn. A skoro już o WHU ich przedstawicielami nas listach przebojów byli bracia Mick i Jeff Geggus , oraz Vince Riordan,czyli the Cockney Rejects. [IMG]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170410/6dd3ccc6c71090a65d7eb1da5a239495.jpg[/IMG]
Nie były to jakieś ciecie z pierwszej łapanki. Mikie zapytany o to, co robi, gdy podczas koncertu wybuchają zamieszki, odpowiedział:
-Przestaję grać.
-I co?
- Co co? Schodzę ze sceny i przyłączam się do bójki.
-To najlepsze rozwiązanie?
-Napewno lepsze niż stać bez3nnie i przyglądać się jak ochrona kogoś masakruje.
Pamiętam jak M. opowiadał kiedyś, że jak CR jechali na koncert do Birmingham, to zabrali ze sobą 60 osobową ekipę "technicznych", złożoną z elity ICF, jak łatwo się domyślić. Zulu już tam na nich czekali. A jeśli już mowa o ICF i Birmingham. Ekipa Cardiff, All Souls Crew, wzięła swoją nazwę od ulubionego gatunku -soul music, którego słuchali namiętnie. Jeżdżąc na wyjazdy nie raz i nie dwa przyszło im się przesiadać na Birmingham New Street. Kiedyś podczas takiej przesiadki, weszli na halę dworca i .. utoneli w morzu diamentów. To ICF WHU w swoich sweterkach i pulowerkach Pringle. To wtedy prezes Soulowej Ekipy z Walii usłyszał od Billa Gardnera z WHU słynne: "Zabieraj stąd swoją śmieszną ekipkę z twojego żałosnego miasteczka. Nie jesteśmy tu dla was, tylko dla Birmingham. Ale jak chcecie obsko3ć wpierdol, to obsko3cie. Firmy inter-city było parę stów, owcojebców parę dyszek, więc nie mieli zbyt wiele argumentów. Uszka pii.
CDN
ŚWIEŻO MALOWANE
- Edytowany
CD.
Jak już napomknąłem o muzykujących braciakach kibolach-kiedyś w Teleexpresie widziałem fragment wywiadu z jednym z braci Gallagherów z Oasis .Zapytany co może powiedzieć o mieście z którego pochodzi, o Manchesterze, bez zastanowienia wypalił:
-Stąd pochodzi najlepsza drużyna świata Manchester City FC.
Minę tego wieśniaka Hirka Wrony, pseudokibica United możecie sobie wyobrazić. I jeszcze będąc już na wyspach, słyszałem jak jeden taki średnio znany, osobowość TV 3ujwikto,żalił się 3 chwalił, że na początku lat dziewięćdziesiątych, po podpisaniu pierwszego kontraktu zakupił plasme 42". Wtedy taka plasma, to ho!ho! Nie byle co. Dumny z niej był strasznie, ale nie zbyt długo. Jakieś gnoje ojebały mu chatę i po szkiełku została tylko niepodbita gwarancja. Nerwa złapał strasznego. Zaczął rozpytywać, prowadził prywatne śledztwo. Jeden z sąsiadów poradził mu:
-Zostaw to.Nie szukaj, bo jeszcze znajdziesz guza. Wiesz kto tu grasuje. Casualsi z City.
-Kto??
- Bracia Gallagher i reszta. Zostaw to.
Później nawet pokazał mu grupę młodych w parkach pod pubem. Kolo posłuchał rady sąsiada, kupił nową plasme. 2-3 lata później znowu ujrzał tych całych Gallagherów, tym razem w programie muzycznym Tops of the Pops, a ich płyta Definitely Maybe była już wtedy najlepiej sprzedającym się krążkiem na świecie.
No i tak. Kibice z pewnością mają gusta muzyczne. W Anglii garściami czerpią ze spuścizny musicali, ale muzyką rozrywkową też posiłkują się często. Z ostatnich przykładów, utkwili mi w pamięci the Yids, którzy na melodię Odwyku Amy Winehouse, śpiewali They tried to make you go to West ham, but you said:No, no, no. To o ich zawodniku, którego klub chciał nakłonić do przejścia do WHU. Ze sterszych. Wspomniana już ekipa Zulusów, kiedyś przed meczem z Chelsea, wepchneli miejscowego nastolatka pod nadjeżdżającego vana. Czarnoskóry nastolatek, uważał się za fana CFC. Gdy nadażyła się okazja uderzył na mecz ukochanych Niebieskich, pierwszy raz w życiu i ostatni. Nie przeżył. Później Zulu śpiewali na melodię słynnego przeboju Bonny M. :Ra-ra, rastaman!Thought he was a Chelsea fan, so someone pushed him under the van. Później someone zgłosił się na policję i wyłapał za to grubą pajdę, ale to tak na marginesie.
A z rodzimego podwórka. Przeboje przerabiano odkąd pamiętam. W pamięci utkwiła mi wersja Gieksy K-ce przeboju No limits 2unlimited. Czasem śpiwano hity w wersji orginalnej. Z Naszego repertuaru najbardziej lubię ten
https://youtu.be/2r-4bhysYrM
Ale chłopaków zOZ polubiłem dużo wcześniej gdy w radiowej trójce, gdzieś w '84 usłyszałem to
https://youtu.be/LOKFCWiekN4
Niestety już w wersji ugrzecznionej.
Były jeszcze inne. Na pewno Karuzela Chłopców z placu broni. Czasem jak ktoś musiał to śpiewał ulubioną nutę solo na sektorze. Pamiętam M. śpiewającego Nam Berlin Zachodni Big Cyca, później nawet zgrabnie przerobiony na Tarnów Zach. przy okazji wyjazdu na Mosz cyce. Ciumba w Kańczudze śpiewający Zombie Cranberries, prosto w ryj policjanta àla suszarka Alexa Fergusona - Hardcore!
Takie są te inspiracje muzyczne kibiców. Czasem nawet to działa w drugą stronę. Myślę, że Mercury napisał wielki przebój Queen We will Rock you wlaśnie pod wrażeniem football fans,bo to przecież o nich angielska prasa pisała wówczas you're big disgrace. Później zrewanżował się im pisząc We are the champions(dedykowany Aston Villi?) , śpiewane na wszystkich arenach piłkarskich świata.
ŚWIEŻO MALOWANE
Jakoś orryginału nie lubiłem ale ta wersja jest ok nawet bardzo,
https://www.youtube.com/watch?v=LtQUJMBH8uE
oooo jeszcze to
https://www.youtube.com/watch?v=OmnDEUD9NyI
@the painter -Oasis...Nie przypadkowo w latach ok 1997 do wejścia szejków-kibicowałem City.Wszystko za sprawą Oasis.Miałem w tamtych latach(1997-2001?)straszną zajawkę na nich ;) Ogólnie bardzo lubiłem brit pop w tamtych czasach.Nawet ich wrogów z..Blur :) Teraz to już tylko wspomnienia i raczej nie słucham,ale...to były trzy moje ulubione ich kawałki :
Whatever https://www.youtube.com/watch?v=EHfx9LXzxpw
Champagne supernova https://www.youtube.com/watch?v=tI-5uv4wryI
no i... Live Forever https://www.youtube.com/watch?v=i_2mWhfOhGU
Ja lubię Forever young Alphaville (forever gang 03wiście też i Big in Japan).
Miałeś Ronnie Parkę ?
ŚWIEŻO MALOWANE
- Edytowany
I jeszcze kołysanka taka-
https://youtu.be/v5NeyI4-fdI
Dla Malarzy i Żołnierzy. Ach ten Tomek Morella, niedopodjebania.
ŚWIEŻO MALOWANE
Ścieżka dźwiękowa z filmu "Snatch"!Kruszyna na pewno lubi.A Ty malarz?Wydaje mi się,że tez chyba w Twoim stylu.Teraz ciekawostka-jakieś dwa lata temu czekałem z kolegą(też lubiący "Przekręt",więc w temacie)na autobus(nr13),który zawiózłby nas na naszą żydowską dzielnicę -Golders Green...to było skrzyżowanie Oxford Street z...nie pamiętam :) czekamy,czekamy i nagle widzę tego gościa...https://www.youtube.com/watch?v=WcG3JRIF05w kurwa...też czekał na autobus...Niewiele się zmienił.Duże wrażenie dla mnie.
https://www.youtube.com/watch?v=MZj8HZ8XXkg uwielbiam.
- Edytowany
Spotkałeś Jasona Bacon"a na Oxford? Jazda! Ja kiedyś wychodzę z jedną panną z Lidla na Brixton, patrzę, stoi czarna, taka nawet, sucha z cycem.
[IMG]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170414/6998194bc36b827616daf7675279d57b.jpg[/IMG]
i dźwiga takiego szpeja. Myślałem, że może to jest ta gwiazda z Jamajki
https://youtu.be/YzzAFjYhcdE
i jej piękna brzoskwinka, ale później sprawdziłem na necie i to nie była ona. Obok stało jeszcze dwóch playboyów, Romeo i Mistalova jakiś (wszyscy próbowaliśmy przejść na drugą stronę Acre Lane ) Też potomkowie niewolników z Karaibów. Najpierw ścieli tą dupę ze mną, a ziomalki się pytają-Po co takiej małej dziew3nce taka wielka piła?Żeby obcinać jebane łby, takim czarnuchom jak wy. I poszła. Wyszczekana.
ŚWIEŻO MALOWANE
- Edytowany
Jeśli chodzi o osty,to osobny rozdział. B.lubię, a lista jest długa. Kiedy to się zaczęło, może w kinie Rotunda, gdy na Nienawiści zostałem powitany tym
https://youtu.be/kY6OfoRF4R4
A potem poczęstowany tym
https://youtu.be/4qo3EwozH0Y
Selekcji ze Snatcha, szczerze zaraza za b. nie pamiętam,chociaż film należy do moich ulubionych . Lepiej jest z Lock stock. Np. to
https://youtu.be/xjDLc-8tW2I
Temat głęboki jak morze.
ŚWIEŻO MALOWANE
[IMG]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170414/315636f449cf4a2db37ae5a29e8ebf40.gif[/IMG]
Tommy, S.Graham to mój ulubiony aktor.
ŚWIEŻO MALOWANE
- Edytowany
[quote='the Painter' pid='1234542' dateline='1492198842']
Spotkałeś Jasona Bacon"a na Oxford?
ŚWIEŻO MALOWANE
[/quote]
To był "[color=#222222][size=small]Brick Top"czyli Alan Ford.Wcześniej napisałeś o "[/size][/color][i][color=#000000][size=small][url=https://en.wikipedia.org/wiki/Lock,_Stock_and_Two_Smoking_Barrels][color=#0b0080]Lock, Stock and Two Smoking Barrels[/color][/url]". Arcydzieło.Muzyka trochę słabsza niż w "Przekręcie",ale też odpowiedni klimat.[/size][/color][/i]
edit: wracając do "Snatch"-Massive Attack... https://www.youtube.com/watch?v=MZj8HZ8XXkg zajebisty klimat.
Cześć, wygląda na to, że interesuje Cię ten temat!
Kiedy utworzysz konto, będziemy w stanie zapamiętać dokładnie to, co przeczytałeś, dzięki czemu możesz kontynuować dokładnie w miejscu, w którym skończyłeś. Otrzymasz również powiadomienia, gdy ktoś Ci odpowie. Możesz także użyć „Lubię to”, aby wyrazić swoje uznanie. Kliknij przycisk poniżej, aby utworzyć konto!
Aktualnie przeglądający (1 użytkowników)
Goście (1)