Warto, sami się przekonacie. Kilka nieścisłości, ale co tam.
[url]http://sport.interia.pl/news?inf=705547[/url]
-
-
Czytać koniecznie!!!!
:(
http://www.cracovia100lat.interia.pl/blog_mazan.php
właśnie przeczytalem ... bez komentarza :(
50/50 niestety przykre że Mazan niektóre rzeczy przeinacza :(
Pięknie napisane - brawo Panie Mazan !!!
Ps
Jacyś dziwni ludzie na tym forum - co za posty ?
Ja bym nie powiedział że pięknie. Ujdzie jak sie zignoruje pare spraw.
[i]Serce mam po lewej stronie Błoń[/i], no poezja po prostu.
Mazan jest profesjonalistą i pisać potrafi. Stuprocentowy dziennikarz. Dokumentalista słabawy. Komuch może nie, ale koniukturalista polityczny. Sercem za Cracovią. Ten tekst już chyba gdzieś widziałem. On zawsze wszystko z wdziękiem przerabia, np. do pisma Dzień Dobry - chyba wszyscy dostajemy - zawsze jest text okolicznościowy.
Mysle że tekst na czasie - nie chodzi o merytoryke Mazan potrafi naprawde fajnie opowiadać troche upiekszajac. Tekst aktualny w momencie gdy gTS pisze list do Barcelony o zwiazkach z papiezem i zaprasza Barce na 100 lecie. (chodz powinni zaprosic Real Madryt bo tez współpracował z reżimem Franco).
Ja sie ciesze ze tacy ludzie jak Mazan sa pasiakami.
A teraz news Mieta -Mikołajewicz przeszedł na emeryture policyjna w roku uwaga 2005 do 74 roku był policjantem wczesniej SB i milicjantem
Ależ niektórzy mają malkontenctwo zakorzenione głęboko...
Z kronikarskiego punktu widzenia, tekst byłby faktycznie średni, ale z kibicowskiego jest naprawdę super. Zresztą kto poza nami odnajdzie te nieścisłości...
Dla przeciętnego czytelnika to bardzo przyjemnie się czytający opis wizyty Cracovii w Watykanie i informacja, że Jan Paweł II był ( :( ) kibicem Pasów. To trzeba powtarzać, bo niektórzy szybko zapominają pewne sprawy...
A Mazan sąsiadkę nawet ładnie potraktował:
"...Problem w tym, że większość tamtejszej Kurii Metropolitalnej to, za przeproszeniem, sympatycy Wisły..."
czy też: "...arcybiskup Stanisław Dziwisz (wiślak!)..." - przez małe "w"...
Oj Mentny
czy to powód do dumy że facet wlasnie pisze bzdury typu "za przeproszeniem" kim on jest - on dziennikarzyna ma decydować co ma robić metropolita krakowski ????
chyba sobie jaja robisz
Jak Mazan napisze teskt, który bardzo subtelnie obrzuca kogos blotem to OK - jesli inni dziennikarz - typu Kordyl - to od razu miedzynarodowy spisek bo ktos zle napisał o Pasach
odrobinę umiaru i obiektywizmu ...
pozd
I kto to mówi.... słuchaj odrobiny umiaru i obiektywizmu to możesz życzyć swoim kolegom po szalu,którzy są wręcz mistrzami w wygłaszaniu poglądów nie mających nic wspólnego z obiektywizmem.
Rozmawiamy o artykule i o dziennikarzu ktory go napisał - życzenia dla innych oraz napinkę zostaw na kiedy indziej i na inny temat ;)
pzdr.
Bardzo lubię takie "złośliwości" pod adresem sąsiadki. Nie lubię chamskich, ordynarnych, nie mówiąc o jakichkolwiek przejawach agresji, czy nienawiści. Te Mazana spełniają moje kryteria. Nikt nie mówi o tym, że ma ktoś decydować co ma robić metropolita. To tylko stwierdzenie pewnego faktu (?) i podanie jako pewnej informacji. Cały felieton zresztą należało zabarwić trochę humorem, żeby czytanie było ciekawsze. To nie jest tylko artykuł dla Pasiaków przecież. Ja mogę czytać o Cracovii wszystko. Może to być zbiór dat, nazwisk, wyników, wykresów, tabel itp. Będzie to zawsze pasjonująca lektura, ale kogoś "normalnego" to znuży po trzech wersach. Przeczytaj sobie komentarze pod artykułem. Większość jest sympatyczna. Spróbuj też postawić się w roli zwykłego czytelnika o przeciętnej wiedzy na temat Cracovii. Czy po przeczytaniu tego nie zwiększy się u Ciebie sympatia do Pasów? ( ;) ) Do tego klubu, na którego mecze chodził Papież. Do tego klubu któremu kibicował, o którym powiedział tyle miłych słów, a czy przylecieli na audiencję pytał już przy śniadaniu.
Nie traktuj tego jako kronikę wizyty w Watykanie. Nieścisłości po pierwsze są zauważalne tylko dla nas i nie zamazują absolutnie ogólnego wrażenia.
Ja tam bardzo się cieszę z tego artykułu i chyba przeczytam go sobie jeszcze raz...
Pozdrawiam.
Kocur77 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Rozmawiamy o artykule i o dziennikarzu ktory go
> napisał - życzenia dla innych oraz napinkę zostaw
> na kiedy indziej i na inny temat
>
> pzdr.
Najpierw radziłbym ci zrozumieć kontekst tego artykułu ,a dopiero później wygłaszaj swoje mądrości i pouczaj innych.
Odsyłam do komentarza Mentnego,może on rozjaśni ci umysł.
Kilkanaście artykułów i felietonów w swoim życiu napisałem i nie wiem czemu się czepiacie tego felietonu.... pod względem stylu i formy - bez zarzutu (hehe i tak zostałem recenzentem felietonów Mazana.... :) ), pod względem treści - no, tym z drugiej strony Błoń znowu będzie ciężko, hehe :)
Druga strona jest skuteczna (w wojsku mówiło się "siły i środki"), ale ma niewielkie poczucie humoru, nawet Dańca nie potrafili przy sobie utrzymać, a to przecież niski standard. Nie dziwcie się więc, że są lekko wkurzeni (nie szkodzi).
Cześć, wygląda na to, że interesuje Cię ten temat!
Kiedy utworzysz konto, będziemy w stanie zapamiętać dokładnie to, co przeczytałeś, dzięki czemu możesz kontynuować dokładnie w miejscu, w którym skończyłeś. Otrzymasz również powiadomienia, gdy ktoś Ci odpowie. Możesz także użyć „Lubię to”, aby wyrazić swoje uznanie. Kliknij przycisk poniżej, aby utworzyć konto!
Aktualnie przeglądający (1 użytkowników)
Goście (1)