MułaOma Napisał(a):
-------------------------------------------------------
[b]Bianka Zalewska NIE JEST dziennikarką
> TV Republika![/b] Jest polską dziennikarka
> pracująca dla ukraińskiej telewizji Espreso TV (
> ,a [b]0d 2013 r,[/b] czyli wydarzeń na wschodniej
> Ukrainie - [b]tłumaczka "z frontu" dla Telewizji
> Republika...[/b]
Czyli pracuje dla TV Republika, co zresztą jest napisane w artykule.
-
-
Ukraina 2014
Prezydent Poroszenko uważa, że Krym i Zakarpacie to nie Ukraina? "Granice Ukrainy są niezmienne od 70 lat": http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fprezydent-poroszenko-uwaza-ze-krym-i-zakarpacie-to-nie-ukraina-granice-ukrainy-sa-niezmienne-od-70-lat#
W swoim przemówieniu z okazji 70 rocznicy "wyzwolenia Ukrainy od faszystowskich okupantów" prezydent Ukrainy Petro Poroszenko nie ustrzegł się od pomyłki dotyczącej terytorialnego przyrostu Ukrainy wchodzącej w skład Związku Sowieckiego. Prezydent Poroszenko błędnie określił moment, w którym granice Ukrainy sowieckiej zaczęły odpowiadać granicom Ukrainy w momencie, w którym ta wyszła ze składu ZSRS.
Właśnie tu, na naszej ziemi, w znacznym stopniu rozgrywały się dalszelosy świata. W toku światowego konfliktu na terytorium Ukrainy wojujące strony przeprowadziły prawie połowę wszystkich strategicznych obronnych i ofensywnych operacji. Tu zostało rozgromionych ponad 60 procent lądowych sił Wehrmachtu. Ponad 9 milionów wychodźców z Ukrainy stanęli do boju z wrogiem w składzie Armii Czerwonej. Kolejne miliony Ukraińców walczyły z nazistami i ich sojusznikami w składzie UPA, w szeregach sowieckich partyzantów, w szeregach Wojska Polskiego, amerykańskiej, australijskiej, brytyjskiej, kanadyjskiej armii, we francuskim,jugosłowiańskim i słowakim ruchu oporu - mówił prezydent Petro Poroszenko.
Granice Ukrainy był niezmienne 70 lat, dopóki do nas znów nie przyszłą wojna. Tym razem nadeszła nie z Zachodu, a ze Wschodu - oświadczył Poroszenko.
70 lat temu w skład Ukrainy nie wchodził obwód zakarpacki, który przyłączono dopiero w roku 1946. Wcześniej należał on do Węgier i do Czechosłowacji. Z kolei Krym przekazano Ukrainie w roku 1954.
6 dni później
Moim zdaniem Ruscy ponieśli klęskę. Albo inaczej: zdobyli dużo mniej niż się spodziewali. Kluczowe w całej sprawie było opowiedzenie się po stronie Ukrajiny wielkich miast Środkowego Wschodu: Odessy, Charkowa, Zaporoża, Dniepropietrowska. Gdyby oni się opowiedzieli za Rosją, ta mogłaby wchłonąć/zwasalizować całą Ukrajinę, aż po Lwów. Ukrajina uciekła na zachód Rosji na zawsze. Rosja wchłania tylko małe kawałki: Krym, Abchazja, Płd Osetia. Gdyby zatarła z Pribałtyką miałaby do czynienia z NATO, gdyby z którąś z republik Azji z całym islamem, gdyby z Mongolią z Chinami. Rosja umiera. Ukrajina i Gruzja wstąpią do struktur europejskich, a Europa to kapitalizm, bajkowy świat szybkich samochodów, kolorowych neonów, samootwierających się drzwi do przepełnionych towarem supermarketów, niebosiężnych drapaczy chmur ze szkła i aluminium. A Wschód to bieda i kartofle na śniadanie, obiad i kolację, pluskwy w hotelu.
Swoją drogą dziwię się Ukrajińcom, że nie prowadzą partyzantki w Rosji. Mogliby na przykład wysadzić kaskadę elektrowni wołżąńskich i zalać kilka miast.
21 dni później
https://marucha.wordpress.com/2014/11/22/ks-isakowicz-zaleski-obrzydliwa-propaganda-na-portalu-fronda-pl/
Zbrodnie wojsk ukraińskich w Noworosji - https://www.youtube.com/watch?v=4NIwkamL27E
9 dni później
Z rosyjskiego MSW skradziono poufne dane o okupacji na Ukrainie:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Z-rosyjskiego-MSW-skradziono-poufne-dane-min-o-okupacji-na-Ukrainie,wid,17086014,wiadomosc.html?ticaid=113f11
http://onet.tv/i/dowiedzsie/organizacja-ukrainskich-nacjonalistow-bracia-czy-wrogowie/r36ye
Jebać kacapów. Kacapy wypierdalać z krymu, kubania , taganrogu i poudniowej części woroneskiej oblasi
17 dni później
Coś temt spada..
https://marucha.wordpress.com/2014/12/29/poslowie-pis-z-wizyta-w-batalionie-ajdar/
5 dni później
Kim są zwolnieni z refleksji?: [url]http://marucha.wordpress.com/2015/01/03/prawda-o-sytuacji-polakow-w-donbasie/#more-47883][/url]
[i]Swoją drogą ciekawe, że w zależności od reportera, TVN24 przedstawia "separatystów" jako rebeliantów i podkreśla słabość i błędy strony ukraińskiej albo - w przypadku internetowego research'u - serwuje się nam perspektywę przeciwną.[/i]
http://foxx.salon24.pl/624683,ukraina-wojna-domowa-w-luganskiej-republice-ludowej
prezydent, Milos Zeman, porównał marsze na Ukrainie do podobnych, które kiedyś organizowali naziści. Podczas ostatnich wystąpień publicznych przypominał on o zbrodniczej ideologii propagowanej przez nacjonalistów ukraińskich. Nie mieli oni zamiaru robić żadnych przesiedleń. Po prostu postanowili chwycić za piły, noże, widły, co kto miał i ruszyć "riezać Lachów". Na swoim profilu na facebook Zeman przypomniał słowa Bandery "Zabiję każdego Polaka od 16 do 60 lat". Wszyscy nagle zdają się o tym zapominać.
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/czeski-prezydent-przypomnial-ze-czczony-ukrainie-bandera-kazal-zabijac-polakow
Uciekajcie, mordują! - brutalny opis rzezi dopuszczonej na Polakach przez UPA.
http://www.kresy.pl/kresopedia,historia,ii-wojna-swiatowa?zobacz%2Fuciekajcie-morduja#
12 dni później
https://marucha.wordpress.com/2015/01/21/ukraina-jak-jugoslawia/
Ruskie brednie wklejasz ?
Ogarnij sie bo to sa fakty. Ale dla ciebie fakty to tylko z TVN
Bez odbioru
Proputinowska czerwona propaganda.
Generalnie to jest tak, że jest propaganda i kontrpropaganda, to gdzie jest prawda w takim razie?
gaudeamus Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Proputinowska czerwona propaganda.
Niby co jest ta propaganda? Wołyń, Podole , Małopolska wsch. I rzeź Polaków? Rzeź Serbów dokonana przez Chorwatów?
Poczytaj, pooglądaj bo jest wiele materiałów i filmów dokumentalnych w necie na te tematy, tyle ze nie w "polskiej" prasie i tv. Te sa prawie w całości niemieckie , amerykańskie ( żydowskie). Wiesz tyle co zobaczysz w telewizorni.. A tam przekaz jest taki ze Ukry walczą z Rosjanami heheh. Tylko Rosjan brak.
Czy na Bałkanach, w Kosowie USA nie utworzyło bazy wojskowej? Popatrz na dokumenty ktore pokazują jak Niemcy triumfalnie wjeżdżają do Zagrzebia i ta sama sytuacja w Belgradzie. Zdziwisz sie. ( II wojna)
I słowo do Camrona
wislackie ... robią z siebie patriotów tak? Czyli propaganda.
Cracovia - my - udowadniamy bon stop, ze to ubeccy patrioci. Kontrpropaganda, czy jednak ...
Gdzie jest prawda?
cała ta mucha rucha to jedna wielka propaganda.
Oki, Wołyń, Podole to jedno. Należy o tych tragicznych wydarzeniach pamiętać, ale czy dzisiaj Polacy są mordowani na Ukrainie, NIE. Dzisiaj są mordowani Ukraińcy przez najemników rosyjskich, żołnierzy zielonych ludków, którzy oczywiście czołgi, wyrzutnie rakietowe kupili w sexshopie w Donieckiej Republice Ludowej.
Cześć, wygląda na to, że interesuje Cię ten temat!
Kiedy utworzysz konto, będziemy w stanie zapamiętać dokładnie to, co przeczytałeś, dzięki czemu możesz kontynuować dokładnie w miejscu, w którym skończyłeś. Otrzymasz również powiadomienia, gdy ktoś Ci odpowie. Możesz także użyć „Lubię to”, aby wyrazić swoje uznanie. Kliknij przycisk poniżej, aby utworzyć konto!
Aktualnie przeglądający (1 użytkowników)
Goście (1)