Studium - Co o tym sądzicie? Są może jacyś absolwenci? Które szkoły i jakie kierunki polecacie?
-
-
Szkoły policealne
Po LO to sie zabierzcie za studia...
Studia można zrobić po szkole policealnej.;)
zalezy co Cie interesuje , sa roznie szkoly policealne .
ale czy pracodawca liczy sie w ogole z papierem z takiego studium?
u mnie byś Santo nawet z doktoratem nie popracował, więc nie marnuj czasu już na naukę :D
SaNtO Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> ale czy pracodawca liczy sie w ogole z papierem z
> takiego studium?
Teraz są takie czasy, że wykształcenie nic Ci nie da jak nie będziesz miał znajomości. Jeden z takich paradoksów znam z autopsji. Otóż pewien mój kolega z ogólniaka - z całym szacunkiem dla niego - nie za błyskotliwy jeżeli chodzi o jakąkolwiek wiedzę, zajmuję jakieś kierownicze stanowisko, mimo iż nie zdał nawet matury!
Kamil: Akurat nowa matura nie ma i nie powinna miec nic wspolnego ze zdobywaniem pracy. Jest to tylko i wylacznie wstepny egzamin na studia.
Przepraszam Cie Kamil, ale napisze wprost: wyksztalcenie ma znaczenie, te historie o znajomosciach zamiast wiedzy to pieprzenie... Nawet, jesli taki polmozg zostaje szefem czegos, to zwykle jest to na krotka mete i konczy sie grubym kwasem... Co innego wiedza wraz ze znajomosciami, ale czesto te drugie wlasnie sa poklosiem zdobywania lub posiadania wiedzy...
Poza tym Kamil, procz stanowiska i kasiory liczy sie tez Twoje wlasne poczucie wartosci i to, jak ocenia Cie swiat, jaki poziom reprezentujesz w oczach innych ludzi...
Tego mi mówić nie musicie, ale studia nie są w dzisiejszych czasach żadnym gwarantem na rynku pracy. Studia kończy się przede wszystkim dla siebie, w tym dla podniesienia statutu społecznego.
Co do nowej matury, to wiem, że jest ona jedynie przepustką na studia, ale boli fakt, że człowiek który przystąpił do tego egzaminu i nie zaliczył go, pracuje dziś w garniturze za biurkiem na w/w stanowisku.
Co do studiów to mają sens tylko wtedy gdy dostaniemy się na dobrą uczelnię i konkretny kierunek - mówiłem o tym już w innym temacie.
Powróćmy jednak do szkół policealnych. Ciekawi mnie [i]Technik cyfrowych procesów graficznych[/i], myślę, że kierunek dość ciekawy i przyszłościowy.
Ja po pierwszym roku socjologii poj*bałem studia i poszedłem właśnie do policealnej i cholernie żałuje. Taka policealna szkoła wg mnie poziomem jest niższa od liceum, a w dodatku mają w dupie czy jesteś na zajęciach i kiedy oraz ile razy przystępujesz do egzaminu - jednym słowem farsa. Myśle nad powrotem na studia od przyszłego roku, a taką policealną szkołe to sobie można wziąć mimo studiów dla tego dodatkowego papierka, który dostaniecie bez większego wysiłku. No chyba, że ktoś jest totalnym gamoniem, bo takich też mam w grupie. Na studiach każde zaliczone kolokwium, egzamin, czy nawet praca daje Ci satysfakcje i poczucie, że to czego się uczysz zaprocentuje - ja zrozumiałem to dopiero kiedy zamieniłem poważną uczelnie na takie gówno o którym mowa w tym temacie.
No to jedziemy DSS na tym samym wózku, ten sam kierunek i ta sama decyzja.:) Dodam tylko, że to jest jakaś alternatywa w przerwie między ogólniakiem i szkołą wyższą. Może po zdobyciu jakiegoś tam zawodu łatwiej będzie znaleźć jakąś pracę by dorobić sobie do studiów. Absolwentom ogólniaka oferują niestety wyzysk jakich mało.
DSS Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Taka policealna szkoła wg mnie poziomem
> jest niższa od liceum, a w dodatku mają w dupie
> czy jesteś na zajęciach i kiedy oraz ile razy
> przystępujesz do egzaminu
Tak samo jest z zaocznymi LO. Ale skonczylem i nie narzekam :)
Jedynym imo plusem jest to, że 2 lata takiej szkoły liczy się jako dwa lata licencjackich, bo po tych dwóch latach wystarczy isć na rok licencjackich i razem liczy się jako trzy (oczywiście kierunku sobie nie wybierasz:)). Niemniej jednak tak jak napisałem jest to chyba najlepsza opcja do odwalenie równolegle ze studiami, z uwagi na niemal zerowy wysiłek który włożysz żeby skończyć tą szkołe. Ja do takiej chodze i chce skończyć, ale myśle jednocześnie nad powrotem na studia od przyszłego roku.
w dzisiejszych czasach liczy sie tylko papierek. mgr przed nazwiskiem daje o wiele wiecej niz umiejetnosci
konrad_pn Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> w dzisiejszych czasach liczy sie tylko papierek.
> mgr przed nazwiskiem daje o wiele wiecej niz
> umiejetnosci
Znam magistrów m.in. matematyki po UJ, którzy pracują w marketach.
Wszystko zalezy czego magistrem jestes. Jak sie idzie na latwizne i robi magisterke z geografii (bo w koncu na swiecie jeszcze tyle gór do odkrycia...) to rzeczywiscie konczy sie praca w markecie. Ale czy ktokolwiek zna magistra architektury, medycyny, prawa, psychologii, stomatologii, ksiegowosci, bezpieczenstwa wewnetrznego, albo nietypowej filologii, ktory by pracowal jako kasjer w Biedronce ?
Ja tu mówiłem o "chodzącym kalkulatorze" po UJ, co matematykę ma w małym palcu. Jak człowiek obdarzony ścisłym umysłem przywozi towar z magazynu i kładzie go na półce, to zastanawiam się gdzie ja bym pracował po kończeniu humanistycznego kierunku jaki sobie wybrałem.:)
studium jest bez sensu, zmarnowane 2 lata po ktorych za wiele nie ma, jak masz w planach zyciowych studia to idz odrazu na studia,
Pomysl sobie tak ze to kolejne 7 lat nauki, to tak jakbys cofnął sie do pierwszej klasy gimnazjum,jezeli pojdziesz na studium to bedziesz sie niesamowicie wkurwial męcząc sie na sesji letniej 3 roku, wiedząc ze zamiast 3 roku to moglbys sie juz bronic,
5 lat studiow minie Ci nim sie obejrzysz,
chyba ze jednak nie chcesz studiowac to idz na studium, wtedy nic do stracenia nie masz.
po kazdych studiach jest praca. wystarczy dobrze szukac i byc dobrym w tym co sie ukonczylo a nie przeleciec 5 lat i nic z tego nie wyniesc.
wazne w czasie studiow sa praktyki/staze bo bez tego na starcie jest bardzo ciezko
Cześć, wygląda na to, że interesuje Cię ten temat!
Kiedy utworzysz konto, będziemy w stanie zapamiętać dokładnie to, co przeczytałeś, dzięki czemu możesz kontynuować dokładnie w miejscu, w którym skończyłeś. Otrzymasz również powiadomienia, gdy ktoś Ci odpowie. Możesz także użyć „Lubię to”, aby wyrazić swoje uznanie. Kliknij przycisk poniżej, aby utworzyć konto!
Aktualnie przeglądający (1 użytkowników)
Goście (1)