mam prosbe jezeli ktos by cokolwiek , COKOLWIEK ,wiedzial to prosze o szybka odpowiedz , mozliwie do jutra do 7.30 !!
1: wykorzystanie zasady zachowania pędu w lotach kosmicznych
2: sposoby zamiany energii elektrycznej w mechaniczna
z gory dzieki
-
-
OTO JEST PYTANIE ...
ad1)
Z dysz poszczególnych członów rakiety kosmicznej wydobywają się gazy spalinowe z bardzo dużą prędkością. Rakieta wraz ze spalającym sie paliwem stanowi układ odosobniony, w którym sumaryczny pęd (liczony względem układu odniesienia) jest wartością stałą. Pęd wydobywającej się z dysz masy gazów spalinowych jest więc w danej chwili równy pędowi masy rakiety. Wektory prędkości mają oczywiście przeciwne zwroty.
Zjawisko odrzutu to typowe zjawisko fizyczne w którym działa zasada zachowania pędu.
ad2)
Najlepszym przykładem urządzeń zamieniających energię elektryczną w mechaniczną są wszelakie przetworniki elektromechaniczne np. silniki elektryczne.
W przeciwną stronę - pradnice.
Ad2 to mu chyba chodzi o prawo Ampera i przewodnik z pradem w polu elektrycznym. Polecam wikipedie, tam to chyba mieli dosc przystepnie wyjasnione
Ja tam się na fizyce nie znam, ale wydaje mi się, że m x V = F x t.
Kiedyś w Anglii w jednej chwili przez 5 minut skakali na boiskach wszyscy uczniowie szkół podstawowych i średnich w całym kraju, a sejsmografy niczego nie zarejstrowały.
Proponuję zrobić następujące doświadczenie fizyczne:
Wziąć wszystkie trąbki, kołatki, bębny i piszczałki jakie są na wyposażeniu kibiców Pasów i w stulecie Wisły Kraków okrążyć 100 razy stadion na ulicy Reymonta robiąc przy tym tumult niesamowity. Czasami eksperyment tego rodzaju kończy się sukcesem. (Por. Ks. Jozuego, rozdz. 6)
Cześć, wygląda na to, że interesuje Cię ten temat!
Kiedy utworzysz konto, będziemy w stanie zapamiętać dokładnie to, co przeczytałeś, dzięki czemu możesz kontynuować dokładnie w miejscu, w którym skończyłeś. Otrzymasz również powiadomienia, gdy ktoś Ci odpowie. Możesz także użyć „Lubię to”, aby wyrazić swoje uznanie. Kliknij przycisk poniżej, aby utworzyć konto!
Aktualnie przeglądający (1 użytkowników)
Goście (1)