Witaj! Logowanie Rejestracja
Sezon 2017/2018agent44 Moderator
Liczba postów:4,685 Reputacja: 75
17-03-2017, 10:43 #1
W Katowicach odbyło się kolejne robocze spotkanie przedstawicieli klubów Polskiej Hokej Ligi w sprawie zmian regulaminowych w rozgrywkach ligowych. Rozmawiano o kształcie ligi, sędziach czy projekcie trybunału arbitrażowego przy Polskim Związku Hokeja na Lodzie.
[Obrazek: galeria,getNewsMin,297624]


Spotkanie rozpoczął sternik PHL-u Janusz Wierzbowski składając gratulacje zwycięstwa w pierwszej lidze na ręce prezesa Naprzodu Janów Janusza Grycnera. – Wbrew zapowiedziom rozgrywki zaplecza przyniosły swoje emocje, bo przecież nie sposób było przewidzieć zwycięzcę finału. Życzę Naprzodowi pozytywnego przejścia procesu licencyjnego – oznajmił prezes Janusz Wierzbowski.
Warto zaznaczyć, że spotkanie w stolicy Śląska było kontynuacją pierwszego roboczego zebrania, które odbyło się w styczniu w Warszawie. Członek zarządu PZHL-u Danuta Piorun podkreśliła, że dzięki wypracowywanemu wspólnemu stanowisku klubów i hokejowych władz uda się odpowiednio wcześniej wdrożyć także system licencyjny, czym zainteresowane są wszystkie strony.
[Obrazek: JPG3-4.jpg]Zgodnie z zapowiedzią kierownik wyszkolenia PZHL-u Tomasz Rutkowski przedstawił wstępny plan systemu rozgrywek Polskiej Hokej Ligi na najbliższe lata. Według założeń w najbliższym sezonie rozgrywki zostaną przeprowadzone w takim samym systemie jak w obecnym, zatem z udziałem 10 zespołów, do których, tak jak obecnie, dołączony zostanie SMS Sosnowiec. Zmiana systemu rozgrywek rozważana jest na sezon 2018/2019. Wówczas przy dalszym udziale 11 zespołów po rundzie zasadniczej trzy ostatnie drużyny PHL (za wyjątkiem SMS, który zakończy sezon po tej fazie) i mistrz pierwszej ligi rozegrałyby fazę play-out o jedno miejsce w elicie w kolejnych rozgrywkach. – Tym samym od sezonu 2019/2020 Polska Hokej Liga liczyłaby osiem najlepszych w kraju drużyn – oznajmił Tomasz Rutkowski. Powyższy projekt będzie mógł wejść w życie na wniosek Polskiej Hokej Ligi i po zatwierdzeniu przez ostateczną instancję, jaką jest zarząd PZHL.
[Obrazek: JPG8-4.jpg]Rozmawiano także o działaniach mających na celu poprawę systemu pracy z hokejową młodzieżą i najmłodszymi adeptami tej dyscypliny. PZHL w porozumieniu z klubami ma w planie wdrożenie procesu systemu szkolenia, który będzie opracowany jako strategia wieloletnia.
Ważnym tematem podczas spotkania w Katowicach były sprawy obsługi rozgrywek PHL przez sędziów.Przedstawiciele klubów pytali o zasadność prowadzenia meczów finałowych przez czterech arbitrów podnosząc aspekt finansowy. – Ten system się sprawdził. Dwóch głównych arbitrów ocenia teraz sytuację z przeciwległych krańców lodowiska dzięki czemu mogą być bardziej pewni swoich, często trudnych przecież decyzji. Dodatkowo mogą skonfrontować swoje analizy by skuteczniej podjąć jedną właściwą decyzję, co jest przecież w interesie wszystkich uczestników – powiedział szef wydziału sędziowskiego PZHL Jacek Rokicki.
[Obrazek: JPG6-4.jpg]Bardzo możliwe, że od najbliższego sezonu zacznie obowiązywać znany z siatkówki system challengu. – Kierownictwa drużyn będą mogły raz w trakcie meczu prosić o sprawdzenie na wideo sytuacji z uznanym lub nieuznanym golem – wyjaśniła Marta Zawadzka, członek zarządu IIHF-u i PZHL-u dodając, że temat zmian dotyczących sędziów, challengu i innych rozwiązań w zakresie prowadzenia meczów będzie jeszcze pogłębiany i poddawany dyskusji.
W Katowicach rozmawiano również o sprawach proceduralnych. – Opracowujemy projekt powołania trybunału arbitrażowego przy PZHL, który rozstrzygałby spory. Byłby sądem polubownym  – powiedział radca prawny hokejowej centrali Marek Pałus.
Bardzo możliwe, że kolejne spotkanie odbędzie się jeszcze w marcu. – Wówczas planujemy omówić także sprawy ujednolicenia marketingu klubów i ligi. To bardzo ważne w kontekście prowadzonych przez nas rozmów z potencjalnymi sponsorami – zaznaczył prezes PZHL-u Dawid Chwałka.
źródło: [hokej.net]


Z ramienia Cracovii był tam obecny wielki specjalista, znawca hokeja i lubiany w środowisku Bałdys Tomasz. "Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."

Hej Heja Heja, Cracovia Mistrzem Hokeja! [1937, 1946, 1947, 1948, 1949, 2006, 2008, 2009, 2011, 2013, 2016]

Continental Cup - Donieck 2011:
"Jesteśmy #$&% wie gdzie, autobus zjebał się! [...]"


Khalid Pasiak
Liczba postów:14,070 Reputacja: 209
17-03-2017, 11:11 #2


>Z ramienia Cracovii był tam obecny wielki specjalista, znawca hokeja i lubiany w środowisku Bałdys Tomasz. 


A ile ma "hrr hrr " wyjazdów ?  [ ciekawe czy młodzi forumowicze jeszcze rozumieją ten tekst]
http://www.pajacyk.pl/ Wejdź, kliknij brzuszek pajacyka i pomóż  głodnym dzieciom +Ustaw jako stronę startową!!!


Skocz do: