Witaj! Logowanie Rejestracja
QUO VADIS Cracovia ? :)ian thorpe
Liczba postów:8,764 Reputacja: 4,887
16-01-2018, 22:07 #81
wracamy do piłki nożnej, jak w/w wspomniał Razdwatrzy Smile
Gdybym miał poszukać pozytywów w tej "drodze, odnosząc się do Twoich słów :
1 - konsekwentna rozbudowa obiektów treningowych zarówno dla pierwszej drużyny, jak i dla juniorów.
Zrobiono super bosko ze sztuczną murawą. Wg zgodniej opinii sportowców oraz kibiców, jest po prostu mega. Szkoda, ze brakło 3 metrów do pełnowymiarowego boiska 92m. Podobno, balon nie puścił. Jednak, do warunków ekipa nie ma co narzekać. Jest też siłownia.
Rączna niestety nie rusza, z powodu "życzliwej" osoby dbającej o wynik tamtejszych wyborów samorządowych, a wg innej informacji, mającej też barwy drugiej strony Błoń. No cóż, miejmy nadzieję, że w tym roku to ruszy po wyjaśnieniach naszego klubu.
2. - kluby filialne w mniejszych miejscowościach małopolski i nie tylko, będące pierwszym buforem dla młodych zdolnych.
Tutaj, nie ma rzeczywiście klubu satelickiego. Natomiast wielu naszych zawodników, by wspomnieć nazwiska Szewczyk, Ochał, Gawle, Jarzynka, Kiebzak gra na wypożyczeniu. Jak to wykorzystują, to już sprawa ze tak napiszę, ich. Po likwidacji rezerw, wybrano taki kierunek. Wkrótce nastąpi jednak duży napływ zawodników z CLJ, którzy być może zdobędą medal, i już dzisiaj trzeba myśleć, gdzie ich najlepiej usadowić
3.- przyzwoite traktowanie zawodników sumiennie wywiązujących się ze swoich obowiązków
Mam nadzieję, że Tabisz ze swoim charakterem został odsunięty od pewnych kontaktów, albo napisze inaczej, zostali podobno najlepsi, więc zaczął ich traktować poważnie a nie jak piąte koło u wozu. Liczę tutaj na Probierza.
4. - zatrudnienie prezesa (w perspektywie kilku lat) mającego pojęcie o sporcie (jednak najlepiej spoza post-leśnych układzików)
Tutaj nie widzę szans najmniejszych. Prezes jest tylko jeden, i jest nim właściciel. Natomiast, cieszy cicha praca np. Mosóra, gdzieś ci zawodnicy są wyszukani. Jakimi kanałami ściągnięto Antka ? Nie wiem, ale ktoś nad tym pracował.
5. - budowanie marki Cracovii i zacieśnianie relacji klub-kibic. Niech wzorem będzie ŁNP (oczywiście zachowując różnicę skali). Tutaj przemilczę temat po ostatnich zajściach.
-----
cieszy mnie zmiana podejścia do juniorów. Gdy kiedyś przychodzili tacy "Argasińskie", wielu się za głowy łapało. Teraz mamy sytuację, gdy gra u nas taki Pik Daniel z Polonii Warszawa, i po 45 minutach wszyscy cmokają nad 17-to latkiem. W kadrze gra Wiśniewski, też niedawno ściągnięty. Wpuszczany jest Rakoczy, który jest nadzieją. Negocjuje się twardo długi kontrakt z młodym Kanachem. Jeżeli się dogadali, to tylko dobrze dla Cracovii. W kadrze trenuje wielu juniorów, by wspomnieć parę stoperów Kruppa, Kajpust - dwóch z Chorzowa, którzy od razu stali się podstawową parą w CLJ Cracovii.
Jest jeszcze Strózik, ale mam wrażenie, ze jemu jest ciężko odpalić...ale, poczekam.
To co wyżej wymieniłem, jest nadzieją na coś długofalowego.
Teraz I drużyna Smile
Probierz - tutaj mam nadzieję, na coś długiego, stabilnego. Można faceta nie lubić, jak każdego kontrowersyjnego człowieka, ale jedno mu trzeba przyznać, robi to, co wielu oczekiwało. Nie ma "synków" czy "dzieci". Nie ma leżenia, jest zapierdzielanie. Probierz po derbach powiedział zdanie " cieszę się, ze profesor mi zaufał i nie zwolnił po derbach, bo u wielu trener po takim meczu by poleciał" . Mam nadzieję, że jak zrobi sukces z Cracovią, a na to naprawdę liczę, to nie odejdzie jak z Jagi, tylko będzie chciał w Cracovii "jeszcze" - właśnie dlatego, ze po derbach został.
Cieszy mnie, że cały sztab działa wspólnie i że juniorzy są tak samo ważni, jak gracze z I drużyny. Nigdy tak nie było.
Piłkarze - nie chcę siać plotek, ale porażka derbowa miała swoje drugie dno. W każdym razie, po nich nastąpił ostateczny odsiew, a wg mojej wiedzy, jest obecnie atmosfera super, zawodnicy łącznie z Mihalikiem ostro pracują.
Piątek prawdopodobnie w lecie odejdzie ( jak ktoś da najwyższą cenę w historii Cracovii) , dlatego liczę już teraz na ściągnięcie kogoś, kto się będzie przygotowywał na bycie wysuniętym napastnikiem.
Transfery na dzisiaj wyglądają ... dobrze. Rakels no i Antoni, to jest wzmocnienie, i to poważne drużyny. Czekam na następne ruchy, które mogą być ale nie muszą. Pamiętać jednak musimy, że na boisku jest 11-tu graczy, każdy chce z szerokiej kadry grać, a wkrótce, co już pisałem, wlecą najzdolniejsze juniorki. Trzeba zachować równowagę, bo znowu przegramy wysoko derby Wink
Wiem, jestem optymistą tutaj, jednak staram się szukać sportowych pozytywów SmileJESTEM DUMNY Z BYCIA POLAKIEM !


piotrek67
Liczba postów:7,029 Reputacja: 1,707
16-01-2018, 22:34 #82
Ian jesteś ....niepoprawnym optymistą ale ....daję Ci plusa ! Smilesterby Moderator
Liczba postów:5,978 Reputacja: 3,163
16-01-2018, 22:34 #83
Jedno "ale". Probierz nie dlatego nie poleciał po derbach bo Procesor jest cierpliwy, tylko dlatego, że póki co nie ma dla niego sensownej alternatywy.


[Obrazek: comment_tWHSap1AVSha9ZfklcXcEruuYp0SwdvA,w400.jpg]

lambadia
Liczba postów:1,282 Reputacja: 432
16-01-2018, 23:20 #84
I tutaj sterby należałoby się zastanowić nad tym szerzej. Bo twierdzenie, że nie ma alternatywy przy tych tragicznych wynikach i kompromitacji derbowej jest wręcz ohydą dla innych trenerów, którzy takich wpierdzielów w Cracovii niedoświadczali.Autobus jest zatłoczony? To znaczy, że trasa się podoba-ZIKIT

ian thorpe
Liczba postów:8,764 Reputacja: 4,887
17-01-2018, 00:28 #85
alternatywa Sterby jest zawsze Smile nie ma tak, ze Probierz jest najlepszym trenerem na świecie. Jednak poruszamy się w określonych realiach, Barceloną nie jesteśmy.
Oczekuję od Probierza nie tyle szybkiego MP, ile zbudowania podwalin pod wieloletnią dominację na gts oraz stania się regularnie czołową drużyną w Ekstraklasie.JESTEM DUMNY Z BYCIA POLAKIEM !

Karvin
Liczba postów:6,198 Reputacja: 681
17-01-2018, 08:13 #86
Na jakiej podstawie tak piszesz tak z ciekawości Sterby zapytam - bo akurat co jak co ale cierpliwość czasem nawet nadmierną Filipiak do trenerów wykazuje
Gdyby gts grał z Marsjanami i ich przegrana oznaczała zniszczenie Ziemi i tak byłbym za Marsjanami.

CRACOVIA PANY!

RobertoBaggio
Liczba postów:1,367 Reputacja: 729
17-01-2018, 09:01 #87
Bo to jest proste.Jezeli Filipiak zatrudnia trenera chce pokazać wszystkim że jest nieomylny I dlatego ma taką cierpliwość nawet jeśli są słabe wyniki żeby nie wyszło że się nie zna.3lvis
Liczba postów:4,460 Reputacja: 604
17-01-2018, 09:16 #88
Nieprawda. Filipiak po prostu zdaje sobie sprawę, że wymiana trenera tylko po to żeby coś zmienić w dłuższej perspektywie nic nie daje.J&B
Liczba postów:899 Reputacja: 282
17-01-2018, 09:25 #89
Nie dość że Filipiak jest nieomylny i zmiana w dłuższej perspektywie nic nie daje, to jeszcze zwalnianemu trenerowi trzeba zapłacić. 
Mało który odejdzie za darmo za porozumieniem stron.
"Jesteśmy siłą tej ligi" - Janusz Filipiak - Prezes Widmo - Człowiek Orkiestra
Tabisz WON do Kańczugi Rącznej  

quentin
Liczba postów:6,898 Reputacja: 1,408
17-01-2018, 09:37 #90
(17-01-2018, 09:16)3lvis napisał(a):  Nieprawda. Filipiak po prostu zdaje sobie sprawę, że wymiana trenera tylko po to żeby coś zmienić w dłuższej perspektywie nic nie daje.

I dlatego jak ich wymienia robi to w sposób chaotyczny i często nieprzemyślany? Przekonałeś mnie.3lvis
Liczba postów:4,460 Reputacja: 604
17-01-2018, 09:42 #91
A co to ma do rzeczy? Zmiana koncepcji co półtorej roku i wywracanie drużyny do góry nogami pokazuje jak bardzo Filipiak nie nadaje się do zarządzania klubem piłkarskim ale jak już zdecyduje się na jakiegoś trenera, któremu z mniejszym czy większym stopniu zaufa to daje mu popracować, tyle, o tym rozmawiamy.sterby Moderator
Liczba postów:5,978 Reputacja: 3,163
17-01-2018, 10:10 #92
Koledzy powyżej odpowiedzieli za mnie dlaczego Probierz nie poleciał.
Pisząc o sensownej alternatywie, nie miałem na myśli tego, że probierz najlepszym polskim trenerem jest.
Miałem na myśli to, że MKS przez lata wyrobił sobie taką, a nie inną markę wśród polskich trenerów i do nas tak po prostu się nie przychodzi do roboty. Trzeba mieć ku temu poważne powody. Probierz miał, został na lodzie po malinowych.


[Obrazek: comment_tWHSap1AVSha9ZfklcXcEruuYp0SwdvA,w400.jpg]

piotrek67
Liczba postów:7,029 Reputacja: 1,707
17-01-2018, 10:39 #93
To jest oczywista oczywistość jak mawia klasyk ale ja ciągle się jednak łudzę że to MOŻE być najlepszy transfer tej Filipiakowej 15 letniej "najlepszej drużyny" !
Mimo jego różnych *****ących wad i stawiania na pierwszym miejscu swego ego.ian thorpe
Liczba postów:8,764 Reputacja: 4,887
17-01-2018, 20:14 #94
nooooo...nie bardzo mi się chce z tą opinią zgodzić. Trenerzy do Cracovii swoje CV wysyłają dość mocno, o czym wspominał nawet Zeiliński. Probierz nie został tak na lodzie, jak to się przedstawia. Po prostu, we Wrocławiu poszło to inaczej niż mu obiecywali, a że ktoś od nas szybko zadziałał, to MP jest u nas. Jaka była cena ? Nie wiem, ale na pewno ten trener się ceni. Ja decyzję o jego zatrudnieniu, przyjąłem z zadowoleniem.
tak wracając jeszcze do pozytywnych rzeczy - to zaskoczył mnie MKS, ze pomyślał o maskach i TO W NASZYCH BARWACH.
Niby to dotyczy treningów, zdrowia, ale kolorystyka, to już jest to dopracowaneJESTEM DUMNY Z BYCIA POLAKIEM !


Skocz do: