Witaj! Logowanie Rejestracja
KATASTROFA RZADOWEGO SAMOLOTU POD SMOLENSKIEMGeopijatyk-Fan Oderki
Liczba postów:8,481 Reputacja: 162
02-06-2017, 14:53 #4,241
Dezinformacja w sprawie Smoleńska jest porażająca. Ależ oczywiście że jest porażająca: sztuczna mgła, strzały, trzy osoby przeżyły etc. Cały czas jesteśmy dezinformowani w środkach masowego przekazu. Wystarczy włączyć dziennik telewizyjny. Sama prawda.

Nie będę się wdawał w dysqsje na ten temat, bo uważam to za przedsięwzięcie jałowe. Podzielę się tylko na zakończenie jedną uwagą. W ciągu ostatnich kilq lat dwa razy rozmawiałem na ten temat z ludźmi z lotnictwa. Pierwszy raz z emerytowanym lotnikiem z aeroklubu Gliwice (rodzina lotnicza, syn lata samolotami pasażerskimi na Zachodzie). Drugi raz z oficerem naszej armii, lotnikiem samolotów transportowych, który przybył z przyszłą żoną zaprosić nas na ślub. Nie omieszkałem wykorzystać sytuacji i zapytać się co sądzą o przyczynach katastrofy i w ogóle o katastrofie w Smoleńsq. Odpowiedzi były nudne jak flaki z olejem: Błędy w wyszkoleniu pilotów, za mało oblatanych godzin, przestarzały sprzęt, mało kasy na remonty i szkolenia etc, etc, etc. Zasnąć można było z nudów jak się tego słuchało.

PS Słyszałem, że przeżył też jeden z uczestniqw misji wahadłowca Columbia z 2003 roq, który się rozpadł przy wejściu do atmosfery. Ten Izraelczyk. Dlaczego? Bo ten Izraelczyk był Żydem.Za treść postów mojego męża nie odpowiadam.

Barbara M.M.


ian thorpe
Liczba postów:13,933 Reputacja: 3,864
02-06-2017, 18:03 #4,242
poseł Piotr Apel Kukiz15: Jeśli kiedykolwiek powiedziałem, że ekshumacje są niepotrzebne, wycofuję to. Skala zaniedbań jest niewyobrażalna.

Dla mnie cała ta sprawa jest bardzo trudna i gorsząca . Do głowy mi nie przyszło, że aparat państwa mógł tak bardzo nie zadziałać. Ta skala pozbawienia kontroli nad tym, co się działo, jest tak gorsząca, że w najgorszych snach, nie śniło mi się, żeby tak źle zostało to zorganizowane. Jest to rzecz niewyobrażalna. Najpierw słyszeliśmy, że pani Kopacz pojechała tam po to, by dopilnować interesu rodzin, później się okazuje, że była wolontariuszką. Jest to strasznie niepoważne. W każdej rozwiniętej demokracji, każdy polityk, który posłużyłby się taka ilością kłamstw, powinien odejść z polityki. Dziwię się, że ten temat budzi jakiekolwiek pytania wobec pani premier. Ocena jej działania jest absolutnie jednoznaczna.
Podchodziłem dość sceptycznie do ekshumacji, ale do głowy mi nie przyszło, że te zaniedbania mogą być tak rażące.To jest nie od pojęcia. Jeśli kiedykolwiek powiedziałem, że te działania są niepotrzebne, to się z tego wycofuję. Każdy zasługuje na swój krzyż, na swój grób i na modlitwę. W dzisiejszej technologii można zrobić wszystko, żeby w grobach rodzinnych była osoba, której chcemy oddać cześć. To przypomina sceny z horroru. Słysząc te doniesienia dot. pomieszania szczątków, trudno nie mieć wrażenia, że było to robione celowo, co budzi jeszcze większą grozę
Gdybyśmy żyli w średniowieczu i byłoby to technicznie trudne, byłbym w stanie to zrozumieć. Mamy taką technologię, że w ciągu miesiąca, czy dwóch możemy to określić. Polakom wspólne mogiły kojarzą się dramatycznie. We wspólnych grobach zazwyczaj leżą nasi bohaterowie. Tylko dlaczego wolna Polska takimi narzędziami miałaby traktować ciała osób, które zginęły w katastrofie w sposób podobny, jak traktowali nas okupanci? Chcę wierzyć, że postawa Ewy Kopacz to była kwestia ślepego zaufania i stała się ona rzecznikiem strony rosyjskiej. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić człowieka, który mógłby robić coś takiego z taką perfidią i świadomieJESTEM DUMNY Z BYCIA POLAKIEM !
Biorę przykład z elegancji dyktatora Kaczyńskiego. O Wałęsie: "wielki deficyt intelektualny". A mógł był powiedzieć po prostu, że uważa go za kretyna. Dlatego idąc za jego myślą,  nie z każdym będę polemizował.

Merano
Liczba postów:1,487 Reputacja: 15
02-06-2017, 19:24 #4,243
Zasnąć można było z nudów jak się tego słuchało.

Podobnie reagowali kiedyś eserowcy, kiedy dostawali kolejne ostrzeżenia o zdradzie Azefa. Latami nie przyjmowali tego do wiadomości, bo nie mogli uwierzyć, że szef ich organizacji bojowej Jewno Azef jest tajnym prowokatorem Ochrany. Nie mieściło się to w ich głowach. Po latach to samo było z szefami Secret Intelligence Service. Nie byli w stanie pojąć, że synowie z wielce zasłużonych dla brytyjskiej Korony rodzin, absolwenci czołowych uniwersytetów z Kimem Philby’m na czele, mogli być agentami sowieckiego wywiadu.dziurkacz
Liczba postów:465 Reputacja: 403
03-06-2017, 09:04 #4,244
Stan umysłu pisowców Smile
[Obrazek: comment_TThAuLN1V5dJszlpRXjLWrE7VAWvGFbN.jpg]dejan
Liczba postów:457 Reputacja: 79
03-06-2017, 10:16 #4,245
Wiadomo - pancerna brzoza, a ci którzy uszli z życiem byli jeszcze dobijani. Tylko głuchy mógł nie słyszeć strzałów! Napisanie czegoś takiego to jeszcze nic, niektórzy mają naprawdę bardzo dużą wyobraźnie albo/i dobre specyfiki psychoaktywne. Najbardziej przerażające jest jednak to, że grono imbecyli w to wierzy...dziurkacz
Liczba postów:465 Reputacja: 403
03-06-2017, 10:26 #4,246
Skąd takie nagromadzenie debili w tej partii i wśród jej zwolenników? Jakiś casting był, im głupszy tym wyższa pozycja na liście PIS?
Chyba że strugają specjalnie wariatów, żeby inni wariaci na nich głosowali.
Wśród tylu milionów ludzi, nie znajdzie się kilkudziesięciu, kilkuset sprawnych intelektualnie by reprezentować wyborców pisu?*REVENATOR*
Liczba postów:7,985 Reputacja: 560
03-06-2017, 11:03 #4,247
Kim jest senator PO Mieczysław Augustyn, który "nie zgadza(m) się, z tym, że doszło tam do jakiegoś tragicznego zbezczeszczenia zwłok"?


[Obrazek: DBTKlB0UMAAB4PL.jpg]ian thorpe
Liczba postów:13,933 Reputacja: 3,864
03-06-2017, 11:11 #4,248
ostatnio na meczu Cracovii, na naszym stadionie, widziałem szczyli, z których jeden miał dumnie wpiętą odznakę komuchów z RAZEM. Oczywiście, po zwróceniu uwagi przez innego kibica, szybko ją schował.
Tak sobie pomyślałem, że durniów, idiotów, bo jak nazwać linię prosto z tą, co przyczyniła się np. do Łączki, nawet na naszym stadionie nie brakuje. To jest margines oczywiście, krzykliwy, nie mający nic do powiedzenia, bo kto o zdrowym umyśle ich poprze, ale jednak są i wśród kibicujących Pasom.
Ja zawsze przypominam słowa PRAWDZIWEGO POLAKA
[Obrazek: 18871149_1574820059255938_82067896_n.jpg...e=593546EB]

dlatego : WILKI NIE PRZEJMUJĄ SIĘ TYM, CO MYŚLĄ O NICH BARANY.
W sprawie ustalenia przyczyn katastrofy przez poprzedników, tak im wierzę, jak wierzyłem w słowa Kopacz o dbaniu o zwłoki osób, które zginęły w Smoleńsku. Tak jak wierzyłem w jej słowa, gdy mówiła, że z Rosją pracowali jak jedna rodzina ( chociaż teraz te słowa mogą zabrzmieć, co najmniej dwuznacznie) przy identyfikacji każdego fragmentu ciała. itd.
Nic się u mnie nie zmienia - ja po prostu czekam na zakończenie prowadzonego śledztwa, nie przesądzam żadnego wyniku. Czas pokaże, bo jak widać, kłamstwo zawsze na końcu przegrywa z prawdą.JESTEM DUMNY Z BYCIA POLAKIEM !
Biorę przykład z elegancji dyktatora Kaczyńskiego. O Wałęsie: "wielki deficyt intelektualny". A mógł był powiedzieć po prostu, że uważa go za kretyna. Dlatego idąc za jego myślą,  nie z każdym będę polemizował.

Bercik
Liczba postów:226 Reputacja: 29
03-06-2017, 11:42 #4,249
(03-06-2017, 10:16)dejan napisał(a):  Wiadomo - pancerna brzoza, a ci którzy uszli z życiem byli jeszcze dobijani. Tylko głuchy mógł nie słyszeć strzałów! Napisanie czegoś takiego to jeszcze nic, niektórzy mają naprawdę bardzo dużą wyobraźnie albo/i dobre specyfiki psychoaktywne. Najbardziej przerażające jest jednak to, że grono imbecyli w to wierzy...
To nie tak. Najbardziej przerażające jest to, że owo grono wierzy w ustalenia zespołu gienierał Anodiny. Bo jak inaczej określić kogoś, kto z góry zakłada, że KGB-owska wersja podana do wierzenia (bo bez dowodów) na zlecenie płk Putina przez gienierał Anodinę jest prawdziwa. Podobną technikę manipulacji i fałszowania stanu faktycznego zastosowali putiniści po zamordowaniu Litwinienki. Poza tym, przed ferowaniem wyroków co do tego co było słychać, a co nie, dobrze jest zapoznać się z relacjami obecnych na miejscu rosyjskich funkcjonariuszy milicji, które trafiły do polskiego śledztwa.szaleniec
Liczba postów:2,433 Reputacja: 1,014
03-06-2017, 13:23 #4,250
Szkoda, że nie możemy sie zapoznać z relacją Antoniego, który wtedy był na miejscu, ale natychmiast spierd..Geopijatyk-Fan Oderki
Liczba postów:8,481 Reputacja: 162
04-06-2017, 00:07 #4,251
Przypatrzcie się ostatniemu mojemu postowi i postowi Merano w tym wątq. Merano podaje przykład, że coś co jest nudne może być jednak prawdziwe. Merano u mnie jest tak samo. Ja wierzę w prawdziwość tego co ci dwaj lotnicy mówili, tylko twierdzę, że to jest nudne. Z opowiadaniem Maciarewicza (sorry, ale ja się do tej wersji nazwiska przyzwyczaiłem) jest odwrotnie: jest ona nieprawdziwa, ale nie jest nudna.
No cóż, Ameryki chyba nie odkryję jak stwierdzę, że statystycznie tak zwany real jest nudniejszy od rzeczywistości baśniowej.Za treść postów mojego męża nie odpowiadam.

Barbara M.M.

ian thorpe
Liczba postów:13,933 Reputacja: 3,864
05-06-2017, 17:59 #4,252
z życia pracy jak jedna rodzina Sad
[Obrazek: DBfzOEgXkAUGICk.jpg]

no i puzzle Ewy Kopacz o identyfikacji

"Być może było tak, że brakujące części wizualnie pasowały do tego ciała i dlatego włożono je do tej trumny."

jak na lekarkę, jest wyjątkowo mało rozgarnięta, bo jak można nie wiedzieć, ze człowiek ma dwie ręce a nie trzy, że ma jedną głowę a nie dwoje, określoną ilość miednicy.JESTEM DUMNY Z BYCIA POLAKIEM !
Biorę przykład z elegancji dyktatora Kaczyńskiego. O Wałęsie: "wielki deficyt intelektualny". A mógł był powiedzieć po prostu, że uważa go za kretyna. Dlatego idąc za jego myślą,  nie z każdym będę polemizował.

szaleniec
Liczba postów:2,433 Reputacja: 1,014
05-06-2017, 18:02 #4,253
A ten prokurator co wtedy w był Moskwie a teraz mówi ze to skandal ze nie było sekcji to kupił odpust w Toruniu ? Czy tez nierozgarnięty?ian thorpe
Liczba postów:13,933 Reputacja: 3,864
05-06-2017, 18:38 #4,254
mówisz o tym, co go odsunęli od śledztwa za prośbę do jankesów o pomoc ? Wiesz, przynajmniej nie pier.do.lił głupot jak politycy i pewien ksiądz. Nie zarzucam politykom, że nie zrobili nie wiadomo czego na miejscu, zarzucam im kłamstwo jakie rzucali społeczeństwu, od samego początki katastrofy, od pierwszych minut. Zarzucam im zaniechanie czynności na późniejszym etapie, oddanie Rosji śledztwa, podporządkowanie się grze politycznej Rosji itd.
Normalnie, tych polityków już nie powinno być, ale rozumiem, ze walczą o życie.
Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-06-2017, 18:50 przez ian thorpe.JESTEM DUMNY Z BYCIA POLAKIEM !
Biorę przykład z elegancji dyktatora Kaczyńskiego. O Wałęsie: "wielki deficyt intelektualny". A mógł był powiedzieć po prostu, że uważa go za kretyna. Dlatego idąc za jego myślą,  nie z każdym będę polemizował.

szaleniec
Liczba postów:2,433 Reputacja: 1,014
05-06-2017, 19:18 #4,255
Poszukaj sobie na youtubie co sam prokurator mowil pytany o te sprawy -pouczajace. Kolejny Piotrowicz co kazdej wladzy wejdzie gdzie trzeba. Wiemze obecnie swoj to dobrysterby
Liczba postów:11,041 Reputacja: 2,592
05-06-2017, 21:05 #4,256
Chyba nie piszesz o Pasionku?Z prawdą jest jak z poezją i dlatego większość ludzi jej nienawidzi.

[Obrazek: comment_tWHSap1AVSha9ZfklcXcEruuYp0SwdvA,w400.jpg]

ian thorpe
Liczba postów:13,933 Reputacja: 3,864
06-06-2017, 17:20 #4,257
Na Pasionka, to prokurator płk. Krzysztof Parulski wysłał ŻW, gdy został odsunięty od śledztwa, za próbę wyjaśnienia katastrofy, próbę pójścia pod prąd, poproszenie jankesów o pomoc. Trzeba pamiętać, śledztwo nadzorował Parulski, który w nocy 10/11.04. podpisał protokół rozmów z prokuraturą Rosji w którym zgodził się na identyfikacje w pośpiechu bez udziału naszych prokuratorów i lekarzy. Pasionek przyleciał 13.04. gdy było po wszystkim. Wiem, ze teraz w ramach obrony próbuje się wkręcać w winę różne postacie.

A w sprawie wypowiedzi, jeszcze chwilę a zaorają się całkowicie ..

Komorowski
" Być może najlepiej by było pochować wszystkich razem. I nie analizować jaka część ciała należała do kogo. Przeciwko temu było Prawo i Sprawiedliwość "
" Wszyscy doskonale wiedzieli, że Rosjanie szukali ciał i składali wedle tego jak im się wydawało, że to pasuje – jeden fragment do drugiego. Tysiące błędów było, tylko o tym wszyscy wiedzieli "

Rulewski ze swoimi skandalicznymi diagnozami ówczesnej sytuacji, wywołał spory odzew coraz bardziej wściekłych ludzi. Lepiej by milczeli, o co prosiła np. Kochanowska.
[Obrazek: DBnjdPgXgAA43vP.jpg]JESTEM DUMNY Z BYCIA POLAKIEM !
Biorę przykład z elegancji dyktatora Kaczyńskiego. O Wałęsie: "wielki deficyt intelektualny". A mógł był powiedzieć po prostu, że uważa go za kretyna. Dlatego idąc za jego myślą,  nie z każdym będę polemizował.

sterby
Liczba postów:11,041 Reputacja: 2,592
06-06-2017, 19:16 #4,258
Wydawało mi się, że Rulewski z całej tej bandy najdłużej zachowywał się przyzwoicie, ale widać, że i jego dotknęło zbydlęcenie.
Szkoda.Z prawdą jest jak z poezją i dlatego większość ludzi jej nienawidzi.

[Obrazek: comment_tWHSap1AVSha9ZfklcXcEruuYp0SwdvA,w400.jpg]


Skocz do: