Witaj! Logowanie Rejestracja
Jak grają zawodnicy wypożyczenipiotrek67
Liczba postów:7,981 Reputacja: 3,851
07-10-2018, 07:28 #41
To prawda Radkowi udało się dosłownie w ostatniej chwili tzn.w ostatni dzień okienka ubłagać wypożyczenie do Sandecji bo dalej gniłby na trybunach poza 18 meczową a to jest ogromny talent gotowy do gry na wysokim poziomie.
Na szczęście udało mu się i dzięki temu ,dzięki kilku meczom w Sandecji znowu dostał powołanie do Kadry U-20 której przypomnę był podstawowym zawodnikiem.Znów będzie miał szanse na walkę o udział w MŚ U-20 w Polsce w przyszłym roku.
Obserwowany przez trenera kadry Magiere był też Lucek ale niestety z braku gry a zapowiedział im wyraźnie że jak ktoś nie będzie grał regularnie w klubie to nie będą dostawać powołania taka okazja mu obecnie przepada.Oczywiście Lucek widząc co jest grane też chciał iść na wypożyczenie ale nie dostał zgody od MP ,dopiero w ostatni dzień okienka gdy było już za późno.A miał nagraną wcześniej m.in.Sandecje i miał jechać z nimi nawet na obóz.
Lucek to też bardzo twardy,charakterny chłopak i mielibyśmy z niego sporo pożytku ale cóż zrobić skoro wybory są takie jakie są ,biznes musi się kręcić.
Znajomi i trenerzy obserwujący mecze naszej młodzieży twierdzą że zarówno Radek jak i Lucek spokojnie poradziliby sobie w 1 drużynie przy tych zawodnikach których mamy
Przypomne jeszcze delikatnie gierki p.Michała właśnie z Radkiem i Luckiem który twierdził że przesuwa chłopaków do juniorów bo nie wywiązują się z obowiązków szkolnych podczas gdy Radek był wzorowym uczniem ze stypendium Prezesa Rady Ministrów i skończył szkołe z czerwonym paskiem a i Lucek dał radę z maturą. A tutaj chodziło oczywiście o bardziej przyziemskie sprawy ,cała szatnia oczywiście wiedziałą o co chodzi więc trochę śmiesznie wyglądało budowanie autorytetu trenera w takich sprawach.
Sehtan
Liczba postów:2,330 Reputacja: 1,102
07-10-2018, 08:55 #42
Jest szansa na wypożyczenie pozostałych w zimie jeśli się uda - albo pozbycie się tony zagranicznego szrotu ściąganego w sposób nieprzemyślany i może wykorzystanie naszych chłopaków do gry w Ekstraklasie.ian thorpe
Liczba postów:9,616 Reputacja: 7,061
07-10-2018, 10:04 #43
Piotrek, ale tak troszkę przesadzasz. Nie jest tak, że Probierz nie dostrzega młodych graczy. Strózik, Pestka, Lusiusz, Pik, Wilk czy nawet zadebiutował młody Rakoczy, to zawodnicy którzy zadebiutowali na boisku Ekstraklasy. Przypominam jednak, jaki był hejt ( nawet tak skandaliczny, jak po przekręcie Lucka) gdy młodzi popełniali błędy. Ja wiem, ze na trybunach jest wielu trenerów, którzy gdyby tylko ich Filipiak zatrudnił, to by z młodymi graczami osiągali sukcesy że hej. Niestety, nie zatrudnia ich Filipiak a co gorsze, nie zatrudniają ich właściciele wielu innych klubów. Zejdźmy na ziemię.
Można mieć pretensje, ze Lucek nie poszedł na wypożyczenie, jednak jest jedno ale. Kadra musi się składać z ponad 20 zawodników ( zazwyczaj się mówi o 28 nazwiskach) , bo tego wymaga rywalizacja i najnormalniej w świecie bezpieczeństwo drużyny. Musi być ekipa do treningu a nie kilkunastu graczy. Musi w tej kadrze być mieszanka rutyny z właśnie młodymi wilczkami. Zadaniem trenera jest umiejętne żonglowanie zawodnikami, kogo wypożyczyć a kogo zatrzymać. Kładzie się cieniem brak drużyny rezerw, ale ten temat był wałkowany. Też troszkę PZPN namieszał z rocznikami w CLJ. Tak tylko przypomnę, że zawodników wypożyczonych było mnóstwo, ale to wcale nie znaczyło, że ci gracze zrobili furorę w tych klubach i powrócili w chwale sukcesów do Cracovii. Póki co, to najlepsze wrażenie sprawiają gracze "szrotowi" czyli zagraniczni, bo gdzieś tam te gole strzelają. Natomiast gdzie jest Adamczyk, Pyrdek, Jarzynka i wielu innych. Jeden zawodnik wrócił do Cracovii z wypożyczenia i gra w pierwszym składzie - Wdowiak. Tego życzę Radkowi.JESTEM DUMNY Z BYCIA POLAKIEM !

squier strat
Liczba postów:4,255 Reputacja: 2,626
07-10-2018, 10:12 #44
kadra 28 zawodników? tak
ale muszą gdzieś pograć raz na tydzień

gdzie te sparingi Probierz, gdzie te sparingi?
wszystko to oszczędności i jedna wielka ściemapiotrek67
Liczba postów:7,981 Reputacja: 3,851
07-10-2018, 10:26 #45
Ian z czym przesadzam -jaką szanse dostali Lucek,Kajpust,Pik -dostał i wykorzystał po czym ani razu nie zagrał !!!/,z Pestką znowu toczy swoje gierki podobnie z Pikiem ale nie będę pisał o tym publicznie,Kanach został zmuszony podpisać nowy kontrakt w ostani dzień okienka bo by nie dostal zgody na wypożyczenie !,Wilku puścił w derbach czym go ugotował bo chłopak był bez gry i czucia piłki ,Rakoczy -typowe zagranie pod publiczkę jakie uwielbia MP po czym chłopak zniknął z pola widzenia.Wiesz dobrze o tym że poza 1 drużyną nie ma żadnej współpracy z pozostałymi trenerami i zespołami,a nawet w tej 1 drużynie kazał wystawić Santosa od początku z ZL wiedząc co on gra z czym się trener nie zgodził i wszedł w końcówce łapiąc od razu cz.kartkę za chamski faul.No ale to jest jego zawodnik to musi grać.
Jaki sens miało wystawienie na raz 8 juniorów w sparingu przed sezonem z tak mocnym rywalem -żeby komuś coś udowodnić czy żeby prowadzić swoje gierki? Dopytaj ilu było różnych menago na obozie kręcących się przy nim od rana do wieczora ,nawet była gdzieś fota.

"Najlepsze wrażenie sprawiają gracze "szrotowi" czyli zagraniczni, bo gdzieś tam te gole strzelają"- gdzieś tam !

No właśnie gdzieś tam bo dostają szansę mimo że nic nie prezentują -taki Culina,taki Zenek był nawet artykuł na 14 meczów -1 bramka i bez asyst !!!
Dopiero teraz z WP po raz pierwszy dobry mecz za tyle czasu a nasi młodzi gdzie dostali szansę ?!

30 ściągniętych zawodników za te kilkanaście miesięcy do tego puste trybuny bo tej bryndzy nikt nie chce oglądać a my nadal na ostatnim miejscu w tabeli ale jeżeli faktycznie jesteś z tego zadowolony to ok choć miało być tak dobrze!

Każdego innego trenera na jego miejscu Filipiak już dawno by pogonił ale że MP robi mu dobrze no to dalej funkcjonuje.

p.s.Niestety ale muszę już spadać .hank
Liczba postów:8,777 Reputacja: 10,574
07-10-2018, 14:50 #46
Żeby prezentować odpowiedna formę same treningi, nawet najlepsze nie wystarczą . Ci z naszych piłkarzy, którzy nie zmieszczą się w osiemnastce ani ci z osiemnastki co nie zagrają gdzie mają się "docierać' ? Jak nie ma drużyny rezerw to choćby trzeba zorganizować jakieś sparringi , nawet z drużynami z niższych klas .To jest konieczność . Na początku pracy MP w Pasach organizowano takie mecze . A teraz ?Semper fidelis .
Nigdy nie zejdziemy na psy

ian thorpe
Liczba postów:9,616 Reputacja: 7,061
07-10-2018, 16:30 #47
rezerwy były rozgonione, bowiem postawiono na rozgrywki U19 CLJ. Dobrze wiecie, że drużyny w juniorach były dosłownie zbędne, a rezerwy grały często z przymusu, a młodzi zawodnicy byli wręcz tam oduczani grania w piłkę, podejściem starczych zawodników zsyłanych do tej drużyny. Było paru zawodników, jak Deleu czy Cetnarski, którzy po kontuzjach dochodzili do formy, jednak częściej było to podejście zlewające, by przypomnieć zgrzyt Zjawińskiego czy murzynka, którym nakazano grać na Hutniku po pewnym meczu Ekstraklasy. Rozwiązanie rezerw miało służyć mocniejszemu postawieniu na juniorów, natomiast BAZA, ZAPLECZE nie pozwalało na takie treningi, by tą jedną płytę na Wielickiej nie zaorać do reszty. Przypominam wszystkim, że juniorzy czasem trenowali na Tramwaju, o czym pisałem, że miano ich centralnie w czterech literach, ze problem był dosłownie ze wszystkim. Teraz to juniorki mają wszystko by trenować. Jestem PRZEKONANY, ze po powstaniu Rącznej rezerwy zostaną z powrotem powołane do życia.

Co do zawodników których wymieniasz Piotrze, napiszę tak, sam ich obserwujesz, i wiesz dobrze, ze różnie bywa z ich grą. Nie jest tak, ze kładą rywali na plecy. Jak już tak wymieniasz, to może za gole strzelane w CLJ powinien zadebiutować Biernat ? Bo Rakoczy partolił sytuację za sytuacją. Pik przed kontuzją, to tez nie ten sam zawodnik, co w zeszłym sezonie. Napiszę trochę przewrotnie, może Pik poprzednio tak dobrze wyglądał na tle wielu drużyn, których Cracovia goliła po parę zero. Dopiero teraz, po zrobieniu w CLJ poważnej ligi, graniu na poważnie z poważnymi drużynami, wychodzi lepiej wartość poszczególnych graczy ? Ja w takiej Koronie, to widziałem paru zawodników z takim poziomem, ze nasi mogą pomarzyć. Co do Kajpusta, Lucka - jeszcze raz, reforma pokrzyżowała wiele planów. Natomiast do jasnej cholery, to nie są dzieci, niech walczą o skład z szerokiej kadry, a nie smarkają się. Chcesz napisać, ze Probierz specjalnie nie wystawia ich na boisko, wystawia słabszych bo lubi przegrywać ? Widocznie po prostu są słabsi. Kanach podpisał nowy kontrakt ? Super. Klub się zabezpieczył i to jest dobry ruch. Santos ? Zagotował się i to było widać. Nauka dla niego. Natomiast jego umiejętności ocenimy z czasem. Ja w meczach sparingowych oceniłem go ( zresztą wielu z trybun) jako zawodnika dość fajnego.JESTEM DUMNY Z BYCIA POLAKIEM !

piotrek67
Liczba postów:7,981 Reputacja: 3,851
07-10-2018, 16:48 #48
Nie ma już czasu ale ok-Biernat za 9 bramek w meczach POWINIEN dostać szansę treningu z 1 drużyną,Rakoczy grał ostatnio po TRZECH meczach w Kadrze,PIK przecież chodzisz na mecze w KAŻDYM meczu miał przynajmniej ASYSTE !
A co do Kajpusta i Lucka to strasznie jestem zdziwiony że wolisz aby "grały" i dostawały przynajmniej szanse na pokazanie się różne obce melepety ściągane za grube pieniądze + utrzymanie i kontrakty niż żeby chociaż JEDNĄ szansę dostały nasze chłopaki !
To tyle bo idę kibicować Pasom !gronix
Liczba postów:1,056 Reputacja: 635
14-10-2018, 12:37 #49
Kolejną bramkę dorzuca Tomáš Vestenický. Tym razem gol w mecze w eMME

eMME Słowacja - Estonia

Ogólnie to na jesieni: 7 bramek w lidze i 2 w reprezentacji w ramach eMME. Nienajgorzej.Cracovia i Polonia - ślubowały sobie wierność do samego końca.

Bruno
Liczba postów:861 Reputacja: 483
14-10-2018, 13:05 #50
Czyli latem kolejny,były  piłkarz Cracovii zagra w Serie A ?..Musha rain dum a doo dum a da ..whiskey in the jar-oo !


Skocz do: