Witaj! Logowanie Rejestracja
Ekokatastrofa?Geopijatyk-Fan Oderki
Liczba postów:8,273 Reputacja: 60
01-04-2017, 05:37 #721
Na wstępie chciałem zaznaczyć, że informacje które zaraz podam nie mają nic wspólnego z Prima Aprilis.
Otóż dotknęła mnie ekokatastrofa. W dolnym lesie (koło stawq) zalęgnął mi się dzik (Sus scorfa) - locha z małymi. Pogryzł mi czy raczej poharatał psa i musiałem go zawieźć do weterynarza, który mu zoperował brzuch. Teraz chodzi z kloszem na głowie. Uzupełniłem siatką ogrodzenie i zakazałem Martusi chodzić do dolnego lasq. Obserwujemy dziki przez lornetkę. Nie wiem kiedy się bydlak wyniesie. Różne zwierzęta u mnie mieszkają: sarny, zające, wiewiórki, zaskrońce, ale dzika się nie spodziewałem. Do najbliższego większego lasu jest około 4 kilometry. Skąd bydlak przywędrował?
Z Wodzia pozdrawia Geoś

PS Pojawienie się dzika zaburzyło mi harmonogram farmingu. W dolnym lasq mam do wycięcia kilkanaście drzew. Nie ma to nic wspólnego z PiSem - pozwolenie dostałem w Ekologii znacznie wcześniej niż piły Kaczyńskiego zaczęły szaleć po lasach i parkach, a powodem była konieczność przerzedzenia zbyt gęsto rosnących drzew. Poza tym Gajdzik zaorał mi pole (warzywniak). Dziś przystępuję do siewu, a zawsze ze stawq i okolic brałem nawóz - jesienią gnijące liście z dna stawq, a na wiosnę ziemię ze stoq w dolnym lasq. A tu klapa. Jakoś sobie dam radę. Mam nadzieję, że jak warchlaki podrosną (a są urocze) to sobie wszystkie pójdą w pizdu.
Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-04-2017, 12:16 przez Geopijatyk-Fan Oderki.Za treść postów mojego męża nie odpowiadam.

Barbara M.M.


leszeczek
Liczba postów:11,198 Reputacja: 875
01-04-2017, 08:35 #722
Nie licz na to Geoś, teraz młodzi mieszkają z mamą nawet po 30-tce Smile

Jak las to nie piły Kaczyńskiego tylko polscy idioci. Ustawa Szyszki nie dotyczy lasów."dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Skrajność poglądów jest gorsza od głupoty

the Painter
Liczba postów:1,533 Reputacja: 278
01-04-2017, 13:17 #723
Poszarpany pies powinien dostać odszkodowanie jako ofiara. Młoda locha dobrowolnie podda się karze a stara zgłosi się do wskazanego zk.

ŚWIEŻO MALOWANEIn all fairness,..I will crack your fuckin' head wide-open.And just about the time that I'm comming out of jail, hopefully you'll b comming out of your coma.And guess what? I will split  your fuckin' head open again. 'Couse I'm fuckin stupid, I don't give a fuck about jail.Mybusiness.That's what I do.

tomex
Liczba postów:3,187 Reputacja: 1,018
07-04-2017, 21:36 #724
Punkt dla rządu. Uchwalono zmiany w ustawie o rżniątce. Teraz będzie potrzebna zgoda urzędnika (ale sobie dorobiąWink)

Leszeczku, wyrżnałeś już wszystko ("bo niewazne cyje coje...")Hejhejaheja Cracovia mistrzem hokeja
Kaczyński mówi o dekomunizacji, ale on tak naprawdę chce komunizować Polskę
Nie chcieliśta ośmiorniczek - macie Ośmiornicę


gentlemen
Liczba postów:4,370 Reputacja: 144
09-04-2017, 23:52 #725
(07-04-2017, 21:36)tomex napisał(a):  Punkt dla rządu. Uchwalono zmiany w ustawie o rżniątce. Teraz będzie potrzebna zgoda urzędnika (ale sobie dorobiąWink)

Zgoda urzędnika potrzebna była wcześniej (w stanie prawnym do 01.01.2017r.) i sobie dorabiali. Teraz urząd, z tego co rozumiem, będzie mógł wnieść protest (w ciągu 14 dni - co jest dobrą informacją, bo urzędnika zazwyczaj trzeba gonić do pracy). Nie wiem tylko, czy zostało w nowelizacji określone co może być podstawą do protestu. Jeśli - tak jak było wcześniej - widzi mi się urzędnika, to wrócimy do bardzo korupcjogennego stanu prawnego, w którym tak rozkochana była np. Platforma Obywatelska.
Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-04-2017, 23:53 przez gentlemen."Zawsze pamiętaj, że tłum, który oklaskuje twoją koronację, jest tym samym tłumem, który będzie oklaskiwał twoją egzekucję."
T.Pratchett

leszeczek
Liczba postów:11,198 Reputacja: 875
11-04-2017, 10:06 #726
(07-04-2017, 21:36)tomex napisał(a):  Punkt dla rządu. Uchwalono zmiany w ustawie o rżniątce. Teraz będzie potrzebna zgoda urzędnika (ale sobie dorobiąWink)

Leszeczku, wyrżnałeś już wszystko ("bo niewazne cyje coje...")
Zdecydowany minus dla rządu. Poprzednia ustawa była (może z wadami) krokiem w dobrym kierunku. Jej korekta jest zdecydowanie krokiem w kierunku złym. Ingeruje w prawo własności i mi jako liberałowi się nie podoba. Mamy tylko dowód, że PiSowcy są kompletnymi ignorantami i nawet jak dobrze chcą to im źle wychodzi, więc jak najszybciej trzeba ich od władzy odsunąć.

Nie, nie wyrżnąłem wszystkiego, liczę, że w naszej gminie na zgodę przez niepodjęcie czynności będę uzyskiwał w ustawowe 14 dni.
"Bo nie ważne czyje co je" o tomex, poczekaj, aż rząd wprowadzi obowiązek uzyskania pozwolenia na wyrzucenie rośliny doniczkowej w Twoim mieszkaniu lub założenia bagażnika dachowego w Twoim samochodzie, to może zrozumiesz o co mi chodzi.

gentlemen, nie przesadzaj z korupcją w tej sprawie wycinki drzew. W grubo ponad 90% zgody udzielano. W powszechny był jednak zwyczaj nakazywania nasadzeń zastępczych 1do1, co w zasadzie wycinkę drzewa czyniło bezcelową. Dodatkowo urzędas udzielający tych zgód w naszej gminie ma sposób bycia, który kojarzy mi się z opisami zachowań Tabisza, wiec odechciewało się człowiekowi występowania o zezwolenie. Teraz złożę zawiadomienie na Dzienniku Podawczym, odczekam 14 dni ostrząc łąńcuch i do dziełaSmile
Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-04-2017, 10:20 przez leszeczek."dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Skrajność poglądów jest gorsza od głupoty

ian thorpe
Liczba postów:12,521 Reputacja: 1,475
21-04-2017, 18:23 #727
nie są to bażanty, ani wiewiórki ale zawsze coś Wink
Podobno ustrzelone dwie piękne, dorodne sztuki Smile

[Obrazek: C929cJeXUAE1hLm.jpg]

[Obrazek: C929dBsXoAEBdTH.jpg]
Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-04-2017, 18:24 przez ian thorpe.JESTEM DUMNY Z BYCIA POLAKIEM !
Biorę przykład z elegancji dyktatora Kaczyńskiego. O Wałęsie: "wielki deficyt intelektualny". A mógł był powiedzieć po prostu, że uważa go za kretyna. Dlatego idąc za jego myślą,  nie z każdym będę polemizował.

ian thorpe
Liczba postów:12,521 Reputacja: 1,475
21-04-2017, 23:13 #728
[Obrazek: C99Qf1VXoAAJYaI.jpg]

katastrofa z wczoraj SmileJESTEM DUMNY Z BYCIA POLAKIEM !
Biorę przykład z elegancji dyktatora Kaczyńskiego. O Wałęsie: "wielki deficyt intelektualny". A mógł był powiedzieć po prostu, że uważa go za kretyna. Dlatego idąc za jego myślą,  nie z każdym będę polemizował.

dziurkacz
Liczba postów:297 Reputacja: 213
21-04-2017, 23:20 #729
Właśnie ten "atak zimy" który widzieliśmym świadczy o anomaliach związanych z globalnym ociepleniem.
Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-04-2017, 23:20 przez dziurkacz.leszeczek
Liczba postów:11,198 Reputacja: 875
22-04-2017, 22:54 #730
Jakie anomalie? Zimni ogrodnicy są tradycyjnie w maju. To, że "przyszli" 3 tygodnie wcześniej to taka anomalia?"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Skrajność poglądów jest gorsza od głupoty

Geopijatyk-Fan Oderki
Liczba postów:8,273 Reputacja: 60
23-04-2017, 07:10 #731
Ja może podsumowanie w krótkich punktach, bez rozwijania z braq czasu:

(1) Globalne ocieplenie spowodowane działalnością człowieka, głównie spalaniem paliw kopalnych i rolnictwem jest udowodnione na wiele sposobów. W nauce jest konsensus co do tego. A więc nie jest na przykład tak, że "wprawdzie się rzeczywiście ociepla, ale co do przyczyn nie ma w nauce konsensusu", "część naukowców uważa, że przyczyną Globcia są antropogeniczne, ale część że są naturalne". To są denialistyczne mity wyssane z palca. Ludzie typu Jaworowskiego nie są klimatologami. Lekarz medycyny Jaworowski twierdził, że na Grenlandii w średniowieczu rosły jabłonie. To wprawdzie mniejsza głupota niż JKM, że rosły tam cytryny, ale wystarczająca, by uznać Jaworowskiego za klimatologicznego debila. Z głupotą jest jak z teorią mnogości (continuum=2 do alef0): mogą być różne głupoty, mniejsza i większa, ale obie przerażające.

(2) Stopień zagrożenia dla ludzkości i życia na ziemi jest bardzo duży. Podniesienie się średniej temperatury o kilka stopni, co może nastąpić w najbliższym stuleciu będzie katastrofą. Mieliśmy szczęście, że cywilizacja rozpoczęła się w dolinach wielkich rzek, w klimacie zwrotnikowym, a nie na przykład w puszczach tropikalnych. Deforestacja jednak postępuje w takim tempie, że i Amazonia może zniknąć. Na Ziemi nie ma miejsca dla tak dużej ilości ludzi, czego dowodem jest, że ta nadwyżka już umiera z głodu.

(3) Podejrzewam, że koniec epoki (ludzkości?) nie nastąpi na skutek zmian klimatycznych, ale wywołanych przez nie wojen i migracji. Trudno stwierdzić na ile współczesny szturm na północ przez linię Brandta jest wywołany zmianami klimatycznymi. Zdaje się, że powraca stary problem przed którym sto lat temu stawał Ellsworth Huntington, do jakiego stopnia migracje z wnętrza Azji były spowodowane zmianami klimatycznymi. Regularność i jednokierunkowość ruchów koczowniqw których wypluwało wnętrze Azji świadczyłoby o jakiejś głębszej prawidłowości. Nie sqpiajmy się tylko na Arabusach: Linię Brandta szturmują też Latynosi w Ameryce i Azjaci. Obraz świata nigdy nie był statyczny, ale teraz zmiany są bardzo widoczne.

(4) Oczywiście anomalie pogodowe zdarzały się zawsze, trudno więc zakwalifikować konkretną z nich do wywołanych aqrat Globciem. Tym niemniej prawdą jest, że ich częstotliwość wzrasta wraz z gwałtownymi zmianami klimatycznymi.

Polecam blog "Nauka o klimacie", zwłaszcza zestaw mitów.

Rozrywkową produkcją prawicowych "klimatologów" typu Jaworowski (a Grenlandii w średniowieczu rosły jabłonie), JKM (cytryny), Kołakowska (meteorolodzy nie mogą przewidzieć pogody jaka będzie za kilka dni, to tym bardziej klimatolodzy nie mogą przewidzieć zmian klimatycznych w ciągu wielu lat - hahahahahahahahahahahahah ale głupia baba).
podetrzyjcie sobie doopę.

Tak nawiasem mówiąc żal mi też prawicowców, którzy uprawiają kreacjonizm. Tu się rodzi człowiek z kłami jak u goryla, tu z ogonem, tu ze śladami skrzeli, tu z kilkoma parami sutków, tu cały owłosiony. Jak ci "kreacjonistyczni mędrcy" tłumaczą te fakty. Teraz weszła do mojego pokoju udomowiona forma wilka. Pies nie pochodzi od wilka - on jest wilkiem. Pinczerek którego możesz włożyć do kieszeni jest takim samym wilkiem co zapierniczający przez tajgę wilk eurazjatycki. Dzieli ich zaledwie kilkanaście tysięcy lat. Ale organizmy się przecież nie zmieniają. To wymysł marksistów, lewaqw, darwinistów. Jakie kilkanaście tysięcy lat? Przecież świat istnieje 6 tysięcy lat.

Precz z prawicową pseudonauką: denializmem klimatycznym, kreacjonizmem, teorią monoteizmu pierwotnego, pseudohistorycznymi teoriami z których często wynika, że komuniści na niektórych obszarach wymordowali więcej ludzi niż ich tam było!
Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-04-2017, 07:16 przez Geopijatyk-Fan Oderki.Za treść postów mojego męża nie odpowiadam.

Barbara M.M.


Skocz do: